Zajímavosti

Jaké vlastnosti má muž? Záleží na jeho penisu, odhalili vědci

Jaké vlastnosti má muž? Záleží na jeho penisu, odhalili vědci
Ilustrační fotografie | Zdroj: Getty Images

Platí stará známá věta, že "čím větší, tím lepší"? Nová studie provedená pod vedením psychologa a experta na lidskou sexualitu Thomase R. Brookse naznačuje, že by to mohla být pravda – alespoň pokud jde o vnímanou osobnost mužů.

Co všechno o muži prozradí vzhled jeho penisu? Někteří lidé se domnívají, že podle velikosti či pubického ochlupení dokážou odhadnout lidskou osobnost. Vyplývá to ze závěrů studie provedené výzkumníky z New Mexico Highlands University pod vedením psychologa a experta na lidskou sexualitu Thomase R. Brookse.

Závěry studie se objevily v časopisu Sexuality & Culture. Poznatky badatelů shrnul také britský portál Daily Mail. "Výzkum ukazuje, že vzhled genitálií může přispívat k sociálně sdíleným implicitním teoriím o lidech bez ohledu na to, jestli tyto dojmy odrážejí skutečnou osobnost posuzovaného člověka," napsali ve své studii vědci.

"Současná studie měla za cíl prozkoumat, jaké informace lze odvodit z obrázku penisu při nulové známosti," vysvětlili.

Související obsah

​Tým do studie zapojil 106 účastníků (80 procent žen), kterým byly ukázány fotografie 24 penisů, které se lišily obvodem, délkou a množstvím pubického ochlupení. Po zhlédnutí každé fotografie účastníci odpovídali na 11 otázek:

Jde o klasický prototyp penisu?
Jedná se o atraktivní penis?
Je tato osoba sexuálně aktivní?
Byl by tento člověk dobrý v posteli?
Je tento člověk extrovertní?
Je tento člověk spolehlivý a sebedisciplinovaný?
Trpí tento člověk úzkostmi, snadno se rozčílí?
Je tento člověk otevřený novým zkušenostem?
Je tento muž sympatický?
Jde o člověka v sexu spíše aktivního, nebo pasivního?
Kolik sexuálních partnerů podle vás měl tento člověk?

Výsledky odhalily klíčové souvislosti mezi velikostí penisu, pubickým ochlupením a vnímanými osobnostními rysy.

Pokud jde o délku, krátké penisy byly spojeny s větším neuroticismem, zatímco muži s dlouhými penisy byli považováni za atraktivnější, sexuálně aktivnější, lepší v posteli, extrovertnější, svědomitější a otevřenější novým zkušenostem.

Pokud jde o obvod, muži s úzkými penisy byli považováni za spíše neurotické. Naproti tomu lidé s širším penisem byli vnímáni jako sexuálně aktivnější, lepší v posteli, extrovertnější, otevřenější novým zkušenostem, příjemnější a s více sexuálními partnery.

Související obsah

​Co se ochlupení týče, zdá se, že zastřižené je pro muže nejlepší volbou. "Penisy s upraveným ochlupením na ohanbí byly vnímány jako prototypické a atraktivnější," uvedli vědci. "I když ale byli tito muži vnímáni jako svědomitější než ti s nezastřiženým ochlupením na ohanbí, významně se nelišili od zcela oholeného ochlupení," dodali.

Celkově tato zjištění naznačují, že o mužích si lze vytvářet dojmy čistě na základě jejich penisů. "Zatímco většina výzkumů upřednostňuje obrázky obličejů a životopisy potenciálních partnerů, současné nálezy pomohou udělat krok vpřed k prozkoumání toho, jak mohou obrázky penisů přispět k vnímání osoby v digitálním prostoru," upozornili vědci.

Nyní doufají, že provedou další studie, ve kterých budou osobnosti mužů skutečně hodnoceny. Chtějí tak zjistit, jestli je opravdu možné určit vlastnosti člověka jen podle penisu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz