OBCHODNÍ SDĚLENÍ – Redakce TN.cz neovlivňuje jeho obsah

Největším prodejcem ojetých elektromobilů je Auto ESA.

Největším prodejcem ojetých elektromobilů je Auto ESA.
Zdroj: AutoESA

Praha, 26. září 2022 – Jedničkou v ojetých elektromobilech je společnost Auto ESA, která zákazníkům nabízí denně 37 elektromobilů. Ty tvoří 15 procent celkové nabídky ojetých elektroaut v autobazarech.

V rámci celé ČR prodejci nabízejí 250 ojetých elektromobilů, v samotné Praze je jich k dispozici 106, přičemž z více než poloviny jde o vozy v ceně do 650 tisíc korun. Přes 60 % těchto vozidel nabízí prodejce Auto ESA. „Tato čísla jen potvrzují trend vzrůstajícího zájmu o ojeté elektromobily a také ukazují, že ekologické auto si dnes může dovolit každý zájemce. Očekávám, že nabídka se bude dál rozšiřovat,“ uvedl Filip Kučera, ředitel marketingu společnosti Auto ESA.

Jak dodal, v případě Auto ESA vzrostl meziročně prodej elektromobilů šestkrát. Stáří prodávaných vozů se snížilo o 2 roky, nájezd se stále pohybuje v průměru okolo 30 tisíc kilometrů. Téměř polovina kupujících jsou firmy nebo právnické osoby, to je 100% nárůst oproti předchozímu roku. Průměrná prodejní cena vzrostla o 160 tis. Kč na 480 tis. Kč. Fyzické osoby kupují především malé elektromobily jako druhé auto do rodiny.

Zdroj: AutoESA

U ojetiny zkontrolujte kapacitu baterie

„Všechny elektromobily, které se rozhodneme vykoupit, povinně absolvují měření kapacity baterie v autorizovaných servisech. Certifikáty, jež pak kupující dostanou, potvrzují, že všechny nabízené vozy mají kapacitu vyšší než 75 %, většina z nich dokonce dosahuje dokonce 88 % a víc,“ vyvrátil Kučera časté obavy, týkající se kapacity baterií ojetých elektroaut.
 

Zdroj: AutoESA

Co se týče zájmu o konkrétní značky, největší zastoupení v celorepublikové nabídce e-aut má značka BMW, těsně za ní je Škoda. Vozy těchto dvou značek představují téměř polovinu nabídky ojetých elektroaut.

Zdroj: AutoESA

​V Praze pak Škoda vysloveně dominuje, konkrétně nejvíc jde na odbyt model Citigo. Druhým nejpopulárnějším vozem je u zákazníků v hlavním městě BMW i3.

O Auto ESA

Společnost AutoESA a.s. se jako vlastník sítě autobazarů zabývá nákupem, prodejem a zprostředkováním prodeje ojetých osobních a užitkových automobilů. Zajišťuje také finanční a pojišťovací služby a poskytuje technické zázemí pro kontroly a opravy vozů. Auto ESA jako první a jediný prodejce ojetých vozů v ČR získal certifikaci od společnosti TÜV NORD Czech. Více info na www.autoesa.cz.

Komerční článek
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz