Domácí

Policie udeřila na gang zlodějů. Vykrádal stavební buňky, škody jdou do milionů

Policie pozatýkala gang vykradačů stavebních buněk, který byl půl roku postrachem stavbařů ve třech krajích. Skupina se ve velkém zaměřovala především na stavební nářadí. Dělníkům zmizely pomůcky za miliony korun.

Zásahová jednotka se dobývá do vozu s nerozbitnými skly. Podezřelý, který je v kabině, se ale nechce dát, šlape na plyn a pokouší se ujet.

Pětičlenný gang zlodějů se vloupával do stavebních buněk ve Středočeském, Jihočeském a Ústeckém kraji. Kradli hlavně stavební stroje, nářadí či počítače. A měli toho tolik, že si kvůli tomu zřizovali i mezisklady.

"Následně se je pokoušeli prodat na území České republiky. Zatím evidujeme 17 případů vloupání s celkovou škodou přesahující šest milionů korun a je možné, že nejde o konečný počet," uvedl mluvčí středočeských policistů Pavel Truxa.

Související obsah

Firmy nemají jen ztrátu z ukradeného nářadí, ale nájezd zlodějů zastaví na nějakou dobu klidně i celou stavbu. "Musí se to znovu koupit. A když není čím pracovat, tak stojí všechno," vysvětlil stavební dělník.

Většina stavbařů se před zloději chrání tím, že stavební buňky hlídá zabezpečení napojené na pulty ochrany. "Dáme před to ještě bagr a zapřeme to lžící," popsal dělník.

Všechny podezřelé vzal soud do vazby a hrozí jim až osmiletá vězení.

drz, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz