Domácí

Auto skončilo po nehodě zaklíněné mezi tramvajemi. Čtyři lidé zůstali uvěznění

Kvůli nehodě dvou tramvají a osobního automobilu musel být v pondělí večer přerušen provoz tramvají v centru Prahy. Do Lazarské ulice se sjeli policisté, záchranáři i hasiči, aby zachránili čtyřčlennou posádku, která po kolizi zůstala uvězněná ve vozidle zaklíněném mezi dvěma soupravami. Vše se nakonec obešlo bez zranění.

V úseku Jindřišská a Lazarská přestaly před půl desátou večer obousměrně jezdit tramvaje. Na problémy ale narazili i lidé, kteří cestovali přes Karlovo náměstí, Národní třídu a Újezd. 

"Došlo k nehodě dvou tramvají a osobního vozu, kdy bezprostředně po této nehodě zůstali uvnitř uvězněni čtyři lidé. Na jejich vyproštění spolupracujeme s hasiči," sdělil k incidentu zhruba v deset hodin večer policejní mluvčí Richard Hrdina.

Související obsah

​Co přesně se na místě stalo a jak k nehodě došlo, vyšetřovatelé zjišťují. "Najednou jsem ho měl před sebou. On strhl řízení na tu druhou tramvaj, ta ho zachytila a začla ho táhnout po mym boku. Nešlo nic dělat," napsal na twitteru řidič tramvaje Josef Chodounský.

Ačkoliv posádka osobního vozidla skončila uvězněná uvnitř, nikomu se naštěstí nic nestalo. 

"V tramvaji nebyl nikdo zraněn. Ve voze jsou uvězněny čtyři osoby, které vyprošťují pražští hasiči. Nicméně ty by měly být také bez zranění," uvedli záchranáři na twitteru

Hasiči nakonec vyprošťovat nemuseli. Poté, co se posádka dostala ven z auta, "odtrhli" ho pomocí navijáku a jeřábu od tramvaje.

Provoz na páteřní tramvajové trati v centru metropole se podařilo obnovit patnáct minut po 23. hodině.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz