Zajímavosti

Královna nad Harrym hůl nezlomila. Patřilo mu jedno z jejích posledních přání

Královna nad Harrym hůl nezlomila. Patřilo mu jedno z jejích posledních přání
Královna Ažběta II. při návštěvě stanice Paddington Zdroj: Profimedia

Podle královského historika zbožňovala Alžběta II. prince Harryho až do své smrti. Britská panovnice prý stále doufala, že se spor mezi rodinou a vévodou s vévodkyní ze Sussexu vyřeší a všichni se usmíří. Zesnulá královna si přála vídat častěji i svá pravnoučata Archieho a Lilibet.

Jedním z největších přání nedávno zesnulé britské panovnice Alžběty II. bylo usmíření rozhádané rodiny, prozradil odborník na královskou rodinu Robert Hardman. Do poslední chvíle chtěla prý dát všechny věci do pořádku, napsal britský list Daily Mail.

"Myslím, že královna byla jedním z prostředníků mezi Windsorem a Kalifornií a jedním z jejích nejhlubších přání bylo právě to, aby své vztahy rozkmotřená rodina urovnala," dodal expert.

Související obsah

Rozhodnutí prince Harryho a vévodkyně Meghan, že se vzdají královských povinností jako aktivní členové rodiny, královnu velmi zasáhlo, řekl Robert Hardman, který o panovnici napsal knihu Královna našich časů: Život Alžběty II.

"Královna byla velmi zraněná a řekla mi: 'Nevím, je mi to jedno a už na to nechci myslet,' " citovala královský zdroj Katie Nichollová ve své knize Noví členové královské rodiny.

Související obsah

Královně bylo prý také líto, že se nemohla vídat se svými pravnoučaty Archiem a Lilibet tak moc, jak by si přála. Britská panovnice se však velkého usmíření rodin nedočkala a zemřela ve věku 96 let.

Dva dny po jejím odchodu se Harry s Meghan setkali s princem Williamem a princeznou Kate a společně se vydali před hrad Windsor, kde přijímali od lidí kondolence. "Bylo to nepříjemné. Oba páry to nesly těžce. Byly ve stoickém duchu, že to kvůli královně absolvují," prozradil časopisu People o setkání bratrů královský zdroj.

Související obsah

"Nastal mimořádný historický okamžik, který je pro rodinu velmi osobní. Lidé doufají, že by se všichni členové rodiny mohli semknout a podpořit zejména krále Karla III. A možná by se u toho některé z dřívějších ran přitom mohly zahojit," doplnil.

Podívejte se na video, jak Británie truchlila nad smrtí královny Alžběty II.:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz