Krimi

Drama v ulicích Prahy: Opilý a zfetovaný muž ukradl taxi, pak boural v garážích

Mimořádně nebezpečný incident se minulé pondělí odehrál v Praze. Opilý a zfetovaný muž se zákazem řízení ukradl auto taxislužby a ve vysoké rychlosti s ním brázdil ulice hlavního města. Semafory i dopravní značky ignoroval. Divoká jízda skončila bouračkou v podzemních garážích.

Dvaatřicetiletý muž do taxíku v Praze 8 nejprve nastoupil jako běžný zákazník, o pár vteřin později ale řidiče z auta vyhodil a s vozem ujel. Řidič se z obav o svůj život nebránil.

"Poškozený, který neměl u sebe mobilní telefon, rychle běžel na nejbližší policejní stanici, kde celou věc ohlásil. V momentě, kdy se policisté o tomto případě dozvěděli, začali ihned po vozidle pátrat," informovala mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová.

Zloděj mezitím projel ulicemi Na Florenci a Sokolovská, kde ohrozil několik přecházejících chodců. V ulici Ke Štvanici pak srazil motocyklistu, který po střetu upadl na silnici, a na Mánesově mostě zase projel po chodníku, po němž se v tu chvíli procházelo několik chodců.

Související obsah

Zlodějova cesta skončila dopravní nehodou v podzemních garážích v Praze 7. "Prorazil závory a následně narazil do betonových sloupů. Vozidlo poté začalo hořet," popsala Siřišťová. Po bouračce ho zadrželi policisté, kteří mu naměřili přes dva a půl promile. Pozitivně vyšel i test na drogy, muž měl navíc zákaz řízení.

Soud ho proto poslal do vazby. "Kriminalisté prvního oddělení Prahy III 32letého muže obvinili ze spáchání trestných činů obecné ohrožení, krádež, vydírání, ohrožení pod vlivem návykové látky, maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. V případě odsouzení mu hrozí až osmiletý pobyt za mřížemi," dodala Siřišťová.

Policie hledá svědky, které únosce taxíku svým nebezpečným chováním ohrozil. Mohou se ozvat na linku 158 nebo přijít na policejní služebnu.

luk, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz