Zahraničí

Do boje mohou miliony vojáků. Putin vymýšlí, jak získat celou Ukrajinu

Do boje mohou miliony vojáků. Putin vymýšlí, jak získat celou Ukrajinu
Ruský prezident Vladimir Putin | Zdroj: Profimedia

Vladimir Putin se nespokojí jen s východem Ukrajiny, chce ovládnout celou zemi, domnívají se politologové. A podle zdrojů z okolí ruského prezidenta půjde přes mrtvoly. Údajně je mu jedno, kolik na frontě padne vojáků, klidně jich tam pošle miliony.

Putin v pátek oznámí, že Rusko anektuje Doněckou, Luhanskou, Chersonskou a Záporožskou oblast. Západní země sice neuznaly výsledky referend, podobně jako před osmi lety na Krymu, aktivní zákrok Severoatlantické aliance (NATO) se však neočekává.

Válka na Ukrajině tím ale nekončí, kyjevská vláda se území bez boje vzdát nehodlá. Jenomže Putinovi už podle odborníků nejde jen o východ, ale i zbytek státu, píše portál Mirror

Šéfovi Kremlu je prý navíc úplně jedno, kolik vojáků přijde o život. Podle telegramového účtu Generál SVR, za kterým má stát někdejší vysoce postavený důstojník ruských tajných služeb, Putin věří, že mobilizovat lze v Rusku až 25 milionů lidí. Proto by nepokládal za "bůhvíjakou tragédii, kdyby na Ukrajině padlo půl milionu příslušníků armády".

Související obsah

"Lidské životy v Putinových plánech vůbec nehrají roli. Půl milionu mrtvých vojáků jsou pro něj pouhá dvě procenta mobilizačního potenciálu," uvedl Generál SVR.

"Speciální vojenská operace", jak válku na Ukrajině označuje kremelská propaganda, měla být původně blesková. Z pár dní je však několik měsíců. A předpokládá se, že konflikt potrvá přinejmenším do příštího roku.

V souvislosti s chystanou anexí východních oblastí vyvstaly obavy z další eskalace a případného jaderného útoku. Jestliže se Kyjev pokusí východ dobýt zpět, Moskva to bude pokládat za napadení svého území. Putin už vzkázal, že k obraně hranic Rusko použije "všechny dostupné prostředky" včetně jaderných zbraní.

Putin přichází o spojence, další se k němu otočil zády:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz