Experti na cestách

Hit podzimu je dovolená na otočku. Experti doporučili, kam vyrazit za teplem

Podzim láká ke krátkým dovoleným, na které lidé vyrážejí během prodloužených víkendů. Kam teď vyrazit za teplem? O tématu mluvila obchodní ředitelka CK Blue Style Lenka Pátek ve čtvrtečním pořadu Experti na cestách.

Běžně si koncem září ještě Češi užívají sluníčka a příjemných teplot, letos tomu tak ale není. Ze dne na den spadly dolů a na babí léto to podle předpovědí meteorologů stále nevypadá. Pokud se potřebujete ohřát, nezbývá než vyrazit do zahraničí.

"V řadě destinací stále panuje krásné a slunné počasí, teploty se tam stále pohybují mezi 27 až 30 stupni. Například v Tunisku jsou nyní teploty ideální. Moře je vyhřáté a není tam tolik turistů. Můžete tam odpočívat a slunit se nebo objevovat Saharu, protože tam není tak velké horko," popisuje obchodní ředitelka CK Blue Style Lenka Pátek.

Související obsah

​Dalšími lokalitami, kam je podle ní ideální na podzim vyrazit, jsou Egypt, Turecko a Spojené arabské emiráty. Doporučila ale také destinace, do nichž Češi jezdí méně často. "Ostrov Sal se nachází západně od Afriky. Je to jeden z Kapverdských ostrovů, kde vás přivítá krásné bleděmodré moře," láká obchodní ředitelka. 

Na ostrově Sal si přijdou na své mimo jiné milovníci mořských plodů. "Kapverdské ostrovy nevyžadují nyní žádný test na covid nebo potvrzení o očkování, což bylo doteď nutné. Teploty se tam pohybují celoročně kolem 30 stupňů. V létě tam není horko a teď tam není zima," říká Pátek.

Související obsah

​Novinkou letošní sezony je podle ní Omán. "Je to země, kde najdete nádherné pláže, ale i spoustu památek. Nad mořem se tyčí hory a narazíte tam také na kouzelné vodopády a kaňony. Navíc se tam nemusíte vůbec bát, bezpečnost je tam na prvním místě a kriminalita kvůli velmi přísným trestům v podstatě neexistuje," uzavírá.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz