Zajímavosti

Káva slaví svůj mezinárodní den. Češi si potrpí na kvalitu

Káva slaví svůj mezinárodní den. Češi si potrpí na kvalitu
Ilustrační foto | Zdroj: Getty Images

Na první říjnový den připadá Mezinárodní den kávy. Jedná se bezpochyby o jeden z nejoblíbenějších nápojů. Podle odborníků si Češi v posledních letech potrpí na kvalitu.

Změna klimatu v posledních letech nepříznivě ovlivňuje regiony, ve kterých se pěstuje káva. Největšími producenty jsou Brazílie, Vietnam, Kolumbie, Indonésie nebo Etiopie. Největšími konzumenty jsou naopak Evropané.

Výroba kávy by letos měla dosáhnout objemu 10,3 milionu tun kávy. To představuje pokles o 2,1 % oproti předchozímu roku. Světová spotřeba však roste o 3,3 %, tedy na 10,22 milionu tun kávy. Spotřeba by tak měla převýšit produkci o 190 tisíc tun.

Související obsah

Češi si potrpí na kvalitu

Spotřeba kávy od roku 2015 roste také v Česku. Podle dat Českého statistického úřadu (ČSÚ) činí roční spotřeba zrnkové kávy 2,4 kilogramu na obyvatele. Oproti předchozímu roku to představuje nárůst o devět procent.

"Nejsilnějšími kategoriemi kávy v České republice zůstává mletá a instantní káva, v posledních letech ale nejrychlejším tempem rostou kategorie zrnkové kávy a kávy v kapslích," uvedl manažer společnosti Jacobs Douwe Egberts Professional Lumír Františák.

Podle Františáka si čím dál více spotřebitelé potrpí na šálek vysoce kvalitní kávy. "Takovou, na kterou jsou zvyklí v kavárnách, si chtějí dopřát v pohodlí domova a vyžadují ji i na pracovišti," doplnil.

Produkce a spotřeba kávy | Zdroj: Mezinárodní kávová organizace

Ne všem však musí chutnat stejná káva, přestože je vysoce kvalitní. "Každý z nás má jiné preference. Někdo preferuje kávu s více či méně výraznou kyselinkou, jiný kávu silnou a hořkou. Je to dáno naším senzorickým vnímáním. Polovina populace se řídí přední částí svého senzorického aparátu včetně čichu. Druhá polovina vnímá intenzivněji vlastnosti spojené s receptory na zadní straně jazyka a krku. Na přední straně jsou receptory pro vnímání chutě sladké a kyselé. Tito jedinci budou tedy pravděpodobně preferovat kávy kyselejší. U druhé skupiny bude spíše vítězit káva hořká," vysvětlila manažerka kvality Jacobs Douwe Egberts Lenka Brzoňová.

Vlastnosti kávy

To, jaká káva bude, ovlivňuje řada faktorů. Mezi ně patří například druh kávovníku a lokalita, ve které se pěstuje. Chutě kávy se pak liší kontinent od kontinentu.

"Například brazilská káva bývá jemná a mírně nasládlá. Káva z Hondurasu se vyznačuje pikantní kyselostí, nakyslost je charakteristická i pro kávu z Kostariky," přiblížil barista Robin Blaschke. Vlastnosti kávy pak ovlivňuje také stupeň pražení zrn.

Související obsah

Pití kávy prodlužuje život

Podle britské studie pití dvou až tří šálků kávy denně dokonce prodlužuje život. Vědci zkoumali její instantní, zrnkovou i mletou verzi a v závěru navrhli, aby bylo pití nápoje považováno za součást zdravého životního stylu. "Studie zjistila, že se při pití kávy snižuje riziko výskytu kardiovaskulárních onemocnění," konstatuje autor studie Peter Kistler.

Milujete lahodnou čokoládovou kávu? Podívejte se na trik, jak si ji vyrobit doma:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz