Zajímavosti

Pijete kávu před snídaní, nebo po ní? Lékař prozradil, co dělá s vaším tělem

Pijete kávu před snídaní, nebo po ní? Lékař prozradil, co dělá s vaším tělem
Ilustrační foto Zdroj: Getty Images

Káva obzvlášť po ránu dokáže člověka nabudit. Funguje ale také jako významný antioxidant s prokázaným pozitivním účinkem na lidské zdraví. Přednosta interní kliniky 3. LF UK a Fakultní Thomayerovy nemocnice a současně spoluzakladatel Institutu kávy Pavel Kohout pro TN.cz popsal, jak tento celosvětově oblíbený nápoj na lidské tělo působí, i co se stane, pokud budete pít kávu nalačno.

Ještě před nedávnem lidé žili v přesvědčení, že pravidelným pitím kávy si zadělávají na vážné zdravotní problémy. Jejími účinky se zabývala nejedna studie. Nakonec se lékařům a expertům na výživu podařilo prokázat, že káva je lidskému zdraví vlastně vysoce prospěšná a přiměřená konzumace několika šálků kávy denně představuje prevenci proti celé řadě nemocí.

Káva patří mezi významné zdroje antioxidantů, které pomáhají tělu neutralizovat volné radikály. "Poslední velká studie dokazuje, že pravidelné pití kávy v množství 4 - 6 šálků denně, tedy okolo 200 až 300 mg kofeinu za den, vede k prodloužení života, snížení mortality, oddálení nástupu Alzheimerovy choroby, menší frekvenci cukrovky 2. typu, kardiologických onemocnění a dokonce i některých nádorů," vysvětluje TN.cz docent Pavel Kohout, mimo jiné uznávaný gastroenterolog.

Tento gastroenterolog se účinkům kávy na lidské zdraví věnuje již několik let. Spoluzaložil dokonce Institut kávy, který si klade za cíl mimo jiné i vyvracet mýty, které o celosvětově oblíbeném nápoji kolují. Jeden z posledních zmiňuje, že pití kávy před snídaní může významně narušovat hladinu glukózy v krvi, a tím odstartovat řadu zdravotních komplikací.

Související obsah

​"Pokud někdo má zánět v žaludku nebo má žaludeční vřed, který je nedoléčený, tak se to může zhoršit," uznává Kohout. "U člověka, který tyto obtíže nemá, tam ale žádný problém není a káva naopak povzbudí chuť k jídlu," dodává.

Kofein zvyšuje množství kyseliny solné v žaludku, právě z tohoto důvodu nám po kávě tak chutná. Zároveň ale brání infekcím trávicího traktu, gastritidě a gastroenteritidě. Pokud pijeme kávu na lačný žaludek, tak se kofein podle lékaře vstřebá přibližně do deseti minut. Působí pak zejména jako stimulant na centrální nervový systém. "Maximum je okolo dvaceti minut a dozní zhruba během dvou hodin," dodává Kohout.

Rychlost vstřebávání kofeinu může ovlivnit také přidání mléka nebo smetany do nápoje. Pozitivní účinky kávy se tím nijak nezmění, upozorňuje lékař.

O tom, kdy je správný čas na kávu, by měla rozhodovat zejména naše motivace, proč kávu pijeme. "Pokud jsem unavený, dám si ji v okamžiku, kdy potřebuju takzvaně nakopnout. Pokud to mám spojené s nějakým hezkým okamžikem, to znamená s teplým krásným prožitkem, tak si sednu do kavárny nebo doma, popovídám si u toho," doporučuje.

Více než pravidelného popíjení kávy by se podle Kohouta měli lidé obávat spíše konzumace sladkých energetických a kolových nápojů. "Rychlé vstřebání velkého množství cukru pokládám za největší problém," varuje. "Stoupá hladina krevního cukru, vyplavení inzulinu, po vypití kávy samotné k tomu nedochází," zakončuje.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz