Zajímavosti

Žena pojmenovala děti po kreslených postavičkách. Byla jsem pod prášky, tvrdí

Žena pojmenovala děti po kreslených postavičkách. Byla jsem pod prášky, tvrdí
Ilustrační fotografie | Zdroj: Getty Images

Zvolit vhodné jméno pro dítě může být pořádně těžké. Svého výběru lituje jedna maminka dvojčat z Velké Británie. Dala jim totiž jména po postavičkách z oblíbeného kresleného seriálu.

Nespokojená s výběrem jmen pro dvojčata je žena z Velké Británie. Podle ní své rozhodnutí uspěchala, píše portál Mirror. Po porodu totiž užívala prášky proti bolesti.

Dvojčátka po narození dostala jména po postavičkách z britského kresleného seriálu. Chlapeček se jmenuje Charlie a holčička je Lola. Přestože se matce obě jména líbí, cítí se trapně, kdykoli děti někomu představuje.

Související obsah

O své trápení se žena podělila na rodičovském portálu Netmums. Nyní přemýšlí, jestli by jména nebylo lepší změnit. Má strach, aby se dětem někdo kvůli spojitosti se seriálem neposmíval. "Jestli změním holčičce jméno, tak z Lola na Lila. Takže se to bude lišit jedním písmem a nebude to příliš matoucí pro nikoho," uvedla.

Děti naštěstí ještě nemají jména oficiálně zaregistrována. "Osobně si myslím, že je Lola mnohem hezčí než Lila. A také jedinečnější. Myslím, že jméno je krásné," napsal do komentářů pod její příspěvek jeden člověk.

"Samozřejmě je to tvoje rozhodnutí, a protože ještě miminka nebyla ani zaregistrována, nemyslím si, že je na změnu pozdě. Tvoje holčička si ještě neuvědomí, že se tak jmenovala, a ostatní si zvyknou," má jasno další.

Všichni se však shodují, že Lola i Charlie jsou krásná jména a žena by je neměla měnit jen proto, že se tak jmenují i postavičky. "Nemělo by ti záležet na tom, co si ostatní myslí. Jestli jste dítě pojmenovali po postavě ze seriálu, knihy nebo na vás jen někde vyskočilo, je to čistě tvoje věc," uzavřel další člověk.

V Česku jsou desítky dětí beze jména. Podívejte se na reportáž z jedenáctého listopadu 2020:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz