Zahraničí

Oblíbený ruský rapper spáchal sebevraždu. Nechtěl zabíjet ve válce

Oblíbený ruský rapper spáchal sebevraždu. Nechtěl zabíjet ve válce
Mobilizace v Rusku | Zdroj: Profimedia

Ruský rapper Ivan Petunin, který je známý pod pseudonymem Walkie, spáchal v pátek v Krasnodaru sebevraždu. Odmítal narukovat v rámci mobilizace. Na sociální síti Telegram zveřejnil video na rozloučenou.

"Nemohu a nechci zatížit svou duši hříchem vraždy. Nejsem připraven zabíjet pro jakékoli ideály," řekl ve videu na telegramu rapper. Následně jeho tělo našli u výškové budovy v Krasnodaru. Podle deníku Daily Mail 27letý hudebník dříve sloužil v ruské armádě. Následně strávil čas v psychiatrické léčebně. 

"Ano, mám výjimku z mobilizace vzhledem k tomu, že jsem ležel v psychiatrické léčebně, ale zdá se mi, že se v příštích dnech částečná mobilizace změní na plnou," poznamenal ve videu na rozloučenou. "Mám dvě ruce, dvě nohy a ukazováček, který může zmáčknout spoušť, takže mi dají nějaký samopal. Tu spoušť nemám právo stisknout. Nejsem připravený střílet a zabíjet svůj vlastní druh," dodal.

Související obsah

Rapper Walkie vydal v roce 2018 album Mental. Byl známý svou schopností improvizovat, upozornil portál World Nation News. "Navždy bude tou krásnou bytostí, která miluje legraci," napsala o hudebníkovi po jeho smrti přítelkyně.

Moskva nedávno vyhlásila mobilizaci, která se má týkat asi 300 tisíc rezervistů. Objevilo se však několik zpráv, že narukovat musí i lidé bez zkušeností či se zdravotními problémy. Podle deníku Novaja Gazeta může na frontu kvůli mobilizaci až milion Rusů.

Rusové proti mobilizaci protestovali:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz