Zajímavosti

První portrét nejužší královské rodiny. Harry a Meghan mají konečně jasno

První portrét nejužší královské rodiny. Harry a Meghan mají konečně jasno
Překvapivé vystoupení Williama, Harryho, Kate a Meghan ve Windsoru | Zdroj: Profimedia

I kdyby se opravdu podařilo veškeré křivdy uvnitř královské rodiny odstranit, vévoda a vévodkyně ze Sussexu už srdcem monarchie nadále nejsou. Utváří se nová "skvělá čtyřka" – tvoří ji král Karel III., královna manželka Camilla, následník trůnu princ William a jeho manželka Kate, upozorňují britská média.

Smrt britské panovnice Alžběty II. ukázala, že v těžkých chvílích se i rozhádaná rodina dokáže spojit a odsunout veškeré sváry stranou. Britové se tak mohli v září stát svědky velmi vzácného okamžiku, kdy se po více než dvou letech na veřejnosti objevila spolu tzv. "skvělá čtyřka", tedy princové William a Harry a jejich manželky Kate a Meghan.

Kamery poté zachytily ještě několik dalších podobných situací, které naznačovaly, že by smrt královny opravdu mohla být impulsem, aby se vztahy uvnitř královské rodiny znovu narovnaly. Odborníci na řeč těla si všimli, že "typický odmítavý postoj" prince Williama k Harrymu zmizel. Bratři spolu dokonce prohodili i několik slov. Na to, aby se Harry s Meghan dostali zpět na královské výsluní, však snaha nestačila.

Důkazem má být první oficiální portrét "zeštíhlené monarchie", který zveřejnil Buckinghamský palác v sobotu. Snímek zachycuje nového krále Karla III., královnu manželku Camillu, následníka trůnu prince Williama a jeho choť – princeznu Kate.

Fotografie byla pořízena v předvečer pohřbu zesnulé královny. K novému panovníkovi a jeho manželce se tehdy připojili William a Kate na recepci pro hlavy států a další významné zahraniční hosty. Harry a Meghan pozvánku nedostali.

Související obsah

​Čtveřice se při této příležitosti oblékla do černého. Akci média popsala jako "první královu významnou státní událost" a "jedno z největších setkání světových vůdců a významných politických osobností, jaké kdy palác hostil". Snímek zdůraznil podporu, kterou princ a princezna z Walesu poskytli králi a jeho manželce po smrti Alžběty II., upozornil portál Sky News.

Karel III., Camilla, William i Kate pózovali na schodech před stěnou zdobenou portréty minulých panovníků. Na zdi visí například portrét krále Jiřího III., nejdéle vládnoucího krále v britské historii. Byl to on, kdo koupil Buckingham House (nyní Buckinghamský palác) a udělal z těchto prostor rodinné útočiště.

"Obrázek naznačuje, že možná ještě existují chvíle, ve kterých může královská rodina ustoupit od povinností," zhodnotil britský Daily Mail. Zdroj z paláce novinářům prozradil, že snímek byl původně pořízen k soukromým účelům. Měl zachytit "historický okamžik" pro rodinu. "Samotný fakt, že tato soukromá momentka nyní vychází veřejně, mluví za mnohé. Neboť zde vidíme vládu předkládanou králem Karlem III. – takovou, ve které musí být historie a dynastie samozřejmě zachovány. Ale s novým stylem neformální grácie, která vychází ze skutečných rodinných hodnot," napsal britský tisk.

Související obsah

Právě k této verzi rodiny mohou nyní Britové podle médií vzhlížet. Harry a Meghan však na snímku chybí. "Ať už se v zákulisí odehrávaly jakékoli diskuse, zveřejnění tohoto obrázku jen zdůrazní skutečnost, že nyní existují čtyři hlavní hráči," upozornil dále Daily Mail.

Není to přitom tak dávno, co byli William, Kate, Harry a Meghan přezdíváni "skvělou čtyřkou". Kvarteto bylo vyfotografováno i ve šťastnějších časech, třeba když spolu všichni šli na Štědrý den v roce 2017 do kostela. Později tato čtveřice založila dokonce charitativní nadaci. "Dnes se tvoří nová 'skvělá čtyřka'," reagoval tisk. "Tentokrát tu máme Charlese a jeho největšího zastánce Camillu. Zastupovat je budou Kate a William," psalo se dál.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz