Zajímavosti

Tvrdá rána pro Williama. Chtěl se usmířit s Harrym, ten schůzku s bratrem odmítl

Tvrdá rána pro Williama. Chtěl se usmířit s Harrym, ten schůzku s bratrem odmítl
William a Harry | Zdroj: Profimedia

Vztahy mezi Harrym a Williamem jsou dlouhodobě napjaté. Nová kniha věnující se vztahům v britské královské rodině odhalila, že se propast mezi bratry ještě více prohloubila poté, co Harry odmítl setkání s Williamem. Stalo se tak krátce po rozhovoru Harryho a Meghan v roce 2019, kdy princ poprvé veřejně přiznal narušené vztahy s bratrem.

O zhoršení vztahů po šokujícím rozhovoru Harryho a Meghan pro televizi ITV v roce 2019 píše ve své nové knize expert na královskou rodinu Valentine Low. V závěrečné části, jejíž útržek zveřejnil britský deník Daily Mail, autor odhalil, že jeden den po odvysílání rozhovoru William poslal Harrymu zprávu přes WhatsApp, ve které bratra požádal o setkání.

"Harry byl zpočátku pro. Pak si ale s bratrem znovu promluvil a zeptal se ho, komu o tom řekne. William mu vysvětlil, že by si musel upravit svůj pracovní rozvrh, což by znamenalo říct o tom svému osobnímu asistentovi. V tu chvíli mu Harry řekl, ať nechodí," napsal královský expert.

Související obsah

​Podle něj měl Harry obavy, že Williamův pracovní tým o schůzce informuje média, takže se raději rozhodl s bratrem nesetkat. "Všem, kteří věděli, o co jde, to zlomilo srdce," píše Valentine Low.

Nabídka Williama na schůzku přišla poté, co Harry poprvé veřejně přiznal jejich narušený vztah. Uvedl, že se odcizili a že se nevídají tak často jako dříve. "Ale jsme bratři a vždy budeme. Přestože jsme se každý vydali jinou cestou, vždy tady pro něj budu. Většina údajných problémů mezi námi je vymyšlená, ale jako bratři máme své dobré a špatné dny," prozradil tehdy Harry.

Související obsah

​Špatné vztahy v královské rodině přispěly k tomu, že se v lednu roku 2020 Harry a Meghan přestěhovali do Kanady, odkud později přesídlili do Spojených států. Nyní se objevily zprávy o tom, že se manželský pár opět chystá přestěhovat, protože mu současné sídlo nevyhovuje.

Podle webu Santa Barbara News-Press se mezi místními lidmi šíří zprávy, že Harry a Meghan chtějí koupit, nebo dokonce už koupili, soukromý pozemek na předměstí Hope Ranch v kalifornské Santa Barbaře.

Intimní zpověď o svém životě princ Harry přislíbil i ve své knize:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz