Zahraničí

Manažer nesplnil důležitý úkol od Kremlu. Teď ho našli zastřeleného na balkóně

Manažer nesplnil důležitý úkol od Kremlu. Teď ho našli zastřeleného na balkóně
Pavel Pčelnikov | Zdroj: Profimedia

Další bývalý spojenec Vladimira Putina byl nalezen mrtvý. Špičkový ruský manažer Pavel Pčelnikov údajně spáchal sebevraždu. Nedávno přitom zveřejnil šťastné fotografie z rodinné dovolené.

Dvaapadesátiletý špičkový ruský manažer Pavel Pčelnikov byl nalezen s prostřelenou hlavou na balkóně svého moskevského bytu. Tamní policie začala případ prověřovat jako sebevraždu.

Britský deník Daily Mirror ale upozorňuje, že předběžné závěry případu jsou podezřelé. Ruský manažer totiž ještě nedávno přidával zdánlivě šťastné záběry z dovolené.

Související obsah

Podezřelý se případ zdá i americkému deníku News Week. Ten upozorňuje, že Pčelnikov by ředitelem komunikace ve společnosti Digital Logistics. Ta je dceřinou společností Ruských drah.

Společnost údajně Kreml obvinil z toho, že nedokázala ochránit infrastrukturu ruské železniční sítě před ukrajinskými hackery. To prý vedlo ke zpoždění dodávek k ruským jednotkám.

Údajně by tak mohlo jít o nejnovějšího člena ruského "klubu sebevrahů". Ten se skládá z vysokých manažerů, kteří zemřeli přibližně od začátku války na Ukrajině.

Související obsah

Nejde tak o první případ podezřelé sebevraždy. Na začátku září vypadl ropný magnát Ravil Maganov z okna moskevské nemocnice. Jeho společnost údajně vyjádřila nesouhlas s válkou na Ukrajině.

V červenci bylo nalezeno tělo multimilionáře Jurije Voronova, který stejně jako Pčelnikov spáchal sebevraždu výstřelem do hlavy. Podobných případů je více.

Putin chystá smrtící úder, aby Rusko začalo vítězit, obávají se experti:

 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz