Zajímavosti

Blíží se krvavý úplněk v Beranu. Dejte pozor na vyhrocené konflikty

Blíží se krvavý úplněk v Beranu. Dejte pozor na vyhrocené konflikty
Ilustrační fotografie | Zdroj: Getty Images

Říjnový úplněk nastává v neděli ve 22:54 a prochází právě znamením Berana. Říká se mu lovecký nebo i krvavý podle indiánů, kteří v noci za svitu měsíce lovili zvěř kvůli zásobám na zimu. Astrologický rozbor úplňku pro redakci TN.cz připravila astroložka Hana Černá.

Úplňky na lidi působí více, než by se mohlo zdát. "Zvlášť velmi citliví lidé to mohou vnímat hodně silně. Mohou být také více nesoustředění, nepozorní, podráždění a mohou trpět nespavostí. Měli byste při úplňku věnovat vyšší pozornost svým snům, protože se napovrch dostávají emoce a to, co vás vnitřně trápí," popisuje astroložka Hana Černá s tím, že vliv úplňku může působit tři dny před kulminací Měsíce a tři dny po ní.

Krvavý úplněk nastává v neděli ve 22:54 a je ve znamení Berana a podle astroložky jde o náročné období. "Beran je individualista, to se bude projevovat tvrdohlavostí a mohou z toho vzniknout hádky. Bude vás provázet nadměrné množství energie a s tím i velká aktivita. Projeví se touha vyniknout, prosadit se a budete odvážnější," popisuje Černá.

Související obsah

​Podle ní se v lidech projeví větší bojovnost, ale i výbušnost a hněv. "Dávejte pozor na ovlivnění názorů a jednání v afektu. Budeme se umět rychle a samostatně rozhodovat, ale někdy můžete tvrdohlavě stát za svým názorem a budete více podráždění a neklidní. Proto je třeba dát si pozor, aby se to nepromítlo do rodinných i jiných vztahů," varuje astroložka.

Je možné, že v sobě pocítíte rozpor toho, co chcete vy a co ostatní. "Znamení Berana však nakonec rozhodnutí pomůže. Budete chtít dokončit vše, co jste nestíhali. Můžete rozjet nové projekty, profesi, studium, podnikání i uměleckou činnost. Jděte za svými sny a plány. Půjde to snáz a hned tak se žádných překážek nezaleknete," dodává Černá.

Numerologie

Den úplňku je pod magickým číslem sedm. "Sedmička symbolizuje probuzení zájmu o duchovno a otevření cesty k osvícení. Má přinášet štěstí nejenom v životě, ale i v hrách. Zvýší se vám intuice, budete vnímavější k vnějším podnětům a budete přemýšlet o smyslu života," podotýká astroložka.

Související obsah

​Máte si ale raději dát pozor na iluze a deprese. "Úplněk může vyvolávat pocit osamělosti. Nenechte se tím ovlivnit, po úplňku se vše napraví. Období je vhodné i pro meditace po náročné práci, pro zklidnění. Den varuje před riskantními a nerozvážnými kroky. Nebuďte zbrklí," doplňuje. 

Zdraví

Podle hvězd budou nejvíce ohroženy oči, ale i celkově orgány hlavy, tedy bolest zubů, záněty uší a dutin. "Může vás bolet hlava a mohou se objevit až migrény. Nepřehánějte to u počítače či televize, ať vás nepálí oči. Na podporu očí jsou vhodné i umělé slzy v kapkách," radí astroložka.

Dávejte pozor i na prochladnutí a záněty močových cest. "Také dávejte pozor na nehodovost na cestách při nepozornosti, ale i při sportu. Budou více ohrožené svaly a páteř. Měli bychom při úplňku více držet dietu, takže pozor na stravu a spíše se zaměřte na detoxikaci, která bude mít větší úspěch," říká Černá.

Jídelníček

Ve stravě jsou jako vždy během úplňků vhodná nenáročná jídla. "Ideálně, aby byla rychle připravena, protože Beran bývá netrpělivý. Jsou vhodná pikantní jídla, koření jako chilli, kari, kurkuma anebo ostrá paprika. S tou to ale nepřehánějte, abyste neohrozili náchylné zažívání. Omezte kávu a čokoládu a osvěžte se dobrým čajem nebo trochou kvalitního vína. Kombinujte ovoce a zeleninu s bílkovinami," uzavírá astroložka.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz