Zajímavosti

Horoskop na říjen: Blýská se na lepší časy. Lidé budou mít velkou šanci

Horoskop na říjen: Blýská se na lepší časy. Lidé budou mít velkou šanci
Ilustrační fotografie | Zdroj: Getty Images

Planety predikují, ale vše nakonec záleží na lidech. Podle hvězd bude možné v tomto měsíci zakopat válečnou sekeru a posílit světovou ekonomiku. Astrolog Richard Stříbrný pro TN.cz sestavil horoskop na říjen.

Podle astrologie říjen 2020 nemá přinést nějaké velké nákazy. "Světová ekonomika a světový mírový proces dostane v říjnu velmi pozitivní impulzy díky Merkuru, který se dává 2. října do pohybu," popisuje astrolog Richard Stříbrný.

Podle něj mají v tomto měsíci rozhádaní jedinci či znepřátelené státy mimořádnou šanci k nalezení kompromisů a k zakopání válečné sekery. "Protože do 23. října bude postupovat Slunce v těsné blízkosti Venuše v mírumilovném znamení Vah a po 23. říjnu pak v pevném a důstojném znamení Štíra," zdůvodnil astrolog.

To znamená, že v tomto čase by měla vítězit láska, moudrost a touha po životě v míru. "Samozřejmě nic netrvá věčně a v listopadu se zase pokusí extrémisté z různých stran rozdmýchat doutnající konflikty, ale to je na této planetě, kde odjakživa zuří boj mezi dobrem a zlem, zcela normální," míní Stříbrný.

Související obsah

​Ale podle hvězd by se mělo blýskat na lepší časy. "Konstelace specificky ovlivňující dění v naší republice jsou v tomto měsíci vcelku harmonické a dají se očekávat kompromisní kroky vlády vedoucí ke zklidnění situace a ke zmírnění obav obyvatelstva z přicházející zimy," predikuje astrolog.

Podle něj se mohou vyznamenat i čeští umělci a obchodníci. "Kulturní stánky a akce by měly praskat ve švech," uzavírá astrolog.

Nejvýznamnější konstelace říjen 2022

1. října: V tento den vytvoří Venuše ve znamení Vah opozici na Jupitera v Beranu. V důsledku toho by mohli lidé snáze podléhat svodům ze strany atraktivních leč nespolehlivých partnerů a luxusních věcí.

2. října: Merkur se dává do přímého běhu, což by mělo vylepšit komunikaci a urychlit ve společnosti tok informací a zboží.

8. – 11. října: V tomto období vytvoří tranzitující Slunce s Venuší ve znamení Vah kvadráty na Jupitera v Raku. To by mohlo vést ke komplikacím v oblasti mezinárodních vztahů a náš stát může být obviňován z nedodržování podepsaných politických či obchodních smluv.

Související obsah

11. října: Přechází posel Bohů Merkur do znamení Vah, ve kterém setrvá až do 29. října. Znamením Vah (do 23. 10.) navíc bude postupovat ruku v ruce Slunce s Venuší a díky tomu by lidé spolu měli přátelsky a uvolněně komunikovat. Tentokrát by měl vítězit respekt a tolerance nad zlobou a nenávistí. Je to vhodný čas pro důležitá jednání a pro podpisy významných smluv.

11. – 12. října: Nepříjemné konstelace v těchto dnech mohou světu přinést řádění živlů v přírodě i ve společnosti. Vyloučit nelze ani prudké bouře doprovázené záplavami.

15. – 22. října: Konstelace v tomto období doporučují podpisy významných smluv. Lidé mohou nacházet rozumné kompromisy při pokusech o ukončení sporů a válečných konfliktů. Je to jedna z nejpohodovějších a nejharmoničtějších konstelací celého roku 2022, a když ji lidstvo nevyužije, tak se následně v listopadu opět může ponořit do krize.

Související obsah

27. října: V 17:09 se dostává Slunce na své pouti na stejné místo, na kterém bylo při založení našeho státu a horoskop sestavený pro tento okamžik pak podbarvuje dění v našem státě v následujících 12 měsících. Luna představující lid se nachází ve znamení Střelce v harmonickém spojení s Jupiterem ve znamení Berana. V důsledku toho lze očekávat zvýšený zájem obyvatelstva o politiku, rozdělování daní a dotací. Lid se bude velmi aktivně zabývat tím, zda politici plní své předvolební proklamace a pokud bude nespokojen, dá to najevo na demonstracích.

Poškozený Mars ve třetím domě kvadrátem Neptunovým naznačuje ostré přestřelky mezi vládnoucí garniturou a opozicí, kdy se obě strany budou obviňovat ze lží a z podvodů. Vyloučit v následujícím roce nelze poškození cest a dálnic vodním živlem, výstavby dalších komunikací mohou váznout díky soudním sporům vyvolaných ekologickými organizacemi. Vládce desátého domu Saturn v kvadrátu s Uranem naznačuje velké tlaky na odstoupení současné vlády či alespoň na nahrazení neschopných ministrů skutečnými odborníky.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz