Zahraničí

Milovaní psi královny Alžběty už mají nový domov. Prozradili, jak se jim daří

Milovaní psi královny Alžběty už mají nový domov. Prozradili, jak se jim daří
Královna Alžběta II. s jedním ze svých psů | Zdroj: Profimedia

Královna Alžběta II. byla velkou milovnicí psů. Po její smrti si dva mazlíčky plemene Welsh Corgi vzali princ Andrew a jeho bývalá manželka Sarah Fergusonová. Ta nyní řekla, jak se pejskům daří.

Dva milované mazlíčky královny Alžběty II. plemene Welsh Corgi viděla veřejnost naposledy v den jejího pohřbu. Řada lidí si dělala obavy, co s pejsky jménem Muick a Sandy bude. Ty si nakonec vzal princ Andrew se svou bývalou manželkou Sarah Fergusonovou.

"Je pro mě velkou ctí starat se o tyto dva mazlíčky," citoval portál Mirror Fergusonovou. Ta pejsky dokonce označila za "národní poklad".

Související obsah

Muick se Sandy tak nyní žijí v domácnosti spolu s dalšími pěti norfolskými teriéry v sídle Sarah a Andrewa ve Windsoru. A daří se jim dobře. "Všichni se s tím vyrovnávají. Koberec se hýbe spolu se mnou, ale už jsem si zvykla," doplnila Fergusonová.

Právě Andrew a jeho dcery Eugenie a Beatrice Muicka a Sandy darovali královně. Chtěli jí totiž pomoci překonat těžké období po smrti prince Philipa.

Během svého života měla Alžběta II. více než 30 psů plemene Welsh Corgi. Vlastnila dokonce i svůj chov. Ten se však před lety kvůli vysokému věku rozhodla ukončit. Po smrti po ní zůstali čtyři pejsci, Muick a Sandy plemene Welsh Corgi, kříženec jezevčíka a corgiho Candy a kokršpanělka Lissy.

"Královna milovala zvířata a zbožňovala psy. Byli její první i poslední láskou," uvedla pro portál Newsweek expertka na královskou rodinu Ingrid Sewardová. Dosud však není jasné, kdo se stará o Candy a Lissy. Spekulovalo se, že kokršpanělka by mohla dožít u některého z královniných zaměstnanců.

Související obsah

Prvního psa Welsh Corgi daroval Alžbětě a její sestře Margaret v roce 1933 jejich otec, tehdejší vévoda z Yorku a pozdější král Jiří VI. Fenka Susan s panovnicí jela dokonce i na svatební cestu.

Alžběta II. byla známá svým smyslem pro humor. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz