Zahraničí

"Udeř všemi prostředky!" Putin je kvůli ponížení pod ohromným tlakem

Vladimir Putin prožívá nejhorší chvíle za dlouhou dobu, co je v úřadu ruského prezidenta. Jen den po jeho 70. narozeninách se po explozi částečně zřítila ruská chlouba označovaná za stavbu století – most na okupovaný Krym. Putin je teď pod obrovským tlakem, aby úder Ukrajině nemilosrdně vrátil. Pokud prohraje, přijde o moc i o život, předpovídá bývalý oligarcha Michail Chodorkovskij.

Proti ruskému prezidentovi se obracejí i jeho nejvěrnější. Zatímco například moderátor ruské státní televize Vladimir Solovjov při předchozích neúspěších Ruska vždy ve svých pořadech ujišťoval, že Putin má situaci plně pod kontrolou a ruská veřejnost musí počkat na jeho uvážené kroky, teď se rozohnil na sociální síti Telegram.

"Je čas reagovat. Vší silou a všemi prostředky. Je čas vzpomenout si na sovětskou vojenskou školu a jednat rozhodně. Ne tím, že se budeme řídit nepřátelským scénářem, ale tím, že rozbijeme jejich plány a zasadíme nečekaný úder tam, kde to nepřítel nečeká. Ukrajina se musí ponořit do temných časů. Na celé Ukrajině je třeba zničit mosty, přehrady, železnice, tepelné elektrárny a další infrastrukturu," vyzývá přední moskevský propagandista. Volá také po tom, aby Rusko v Kyjevě a ve Lvově zničilo všechny budovy úřadů.

Související obsah

​"Lenin měl pravdu: 'Válku musíte vést skutečně, nebo ji nevést vůbec. Nemůže existovat žádná střední cesta.' A pokud to někdo dosud nepochopil, musí být nahrazen těmi, kteří jasně a zřetelně chápou, že vlast je v ohrožení. A rozkazy vrchního velitele se musí plnit," dodal Solovjov.

Vyzval také k obnovení zvláštních jednotek Směrš, které fungovaly za 2. světové války. Jejich úkolem bylo odhalování zrádců a kolaborantů v Rudé armádě a boj proti poraženectví. Po válce na obsazených územích zatýkaly také uprchlíky ze sovětského svazu, které následně do SSSR odvlekly.

Související obsah

​Úderem balistickými raketami Sarmat (v označení NATO Satan 2) Ukrajině pohrozil zástupce guvernéra Stavropolského kraje Valerij Černitsov. "Ukrajinci, opusťte svá města, zejména ta velká, protože na vás čeká velké překvapení. Rakety Sarmat jsou připravené udeřit," tvrdí podle listu Daily Mail ve videu, které natočil a zveřejnil na sociálních sítích. Rakety Sarmat mohou nést až 16 jaderných hlavic.

Toho, že by Putin teď mohl "jít jadernou cestou", se obává i bývalý velitel britské armády Richard Dannatt. Očekává, že Rusko v příštích dnech zintenzivní bombardování ukrajinských měst, řekl v rozhovoru pro list Daily Telegraph.

I podle mnohých významných Rusů hraje ruský prezident o všechno. Bývalý představitel ropné společnosti Jukos a dlouholetý vězeň Kremlu Michail Chodorkovskij předpovídá, že pokud Putin prohraje, "nepřijde jen o moc, ale i o život," připomíná Chodorkovského slova web oe24.

Reportáž o poničeném mostu na Krym:

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz