Zahraničí

Putin: Za explozi na Kerčském mostě může Ukrajina. Je to teroristický čin

Putin: Za explozi na Kerčském mostě může Ukrajina. Je to teroristický čin
Ruský prezident Vladimir Putin | Zdroj: Profimedia

Ukrajinská tajná služba má podle ruského prezidenta Vladimira Putina na svědomí explozi Kerčského mostu. Hlava státu sobotní incident označila jako teroristický čin. Putin na pondělí svolal bezpečnostní radu.

Útok na silniční most před Kerčskou úžinou se odehrál v sobotu ráno. Podle ruského protiteroristického výboru oheň na mostě, který spojuje Rusko s Krymským poloostrovem, způsobil výbuch bomby nastražené v autě.

„Není pochyb. Je to teroristický čin, jehož cílem bylo zničit kritickou civilní infrastrukturu v Ruské federaci," citoval portál Ukrajinská pravda ruského prezidenta Vladimira Putina.

Související obsah

Ten svůj názor řekl při nedělním setkání se šéfem vyšetřovacího výboru Alexandrem Bastrykinem, informovala o tom agentura RIA. Právě on měl Putina informovat o podezřelých, kteří měli být zapojeni do přípravy celé akce.

"Zjistili jsme trasu toho kamionu. Je to Bulharsko, Gruzie, Arménie, Severní Osetie, Krasnodar. Známe přepravce a bylo možné identifikovat podezřelé mezi těmi, kdo mohli teroristický útok připravit," uvedl Bastrykin.

Most tak měla zničit podle Putina ukrajinská tajná služba. Právě proto na pondělí svolal ruskou bezpečnostní radu. Při explozi mostu zemřeli dle Vyšetřovacího výboru Ruské federace tři lidé. Ještě téhož tam dne byl provoz obnoven. Více se dozvíte v tomto článku na TN.cz.

Část mostu se po explozi zřítila. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz