Zahraničí

Mohutný sesuv půdy pohřbil ve Venezuele desítky lidí

Mohutný sesuv půdy pohřbil ve Venezuele desítky lidí
Místní pomáhají záchranářům hledat v troskách přeživší | Zdroj: Profimedia

Sesuv půdy způsobený záplavami a lijáky pohřbil o víkendu ve Venezuele 22 lidí, dalších pět desítek se pohřešuje. Sesunulo se úbočí hory. Vlna bahna se stromy a balvany zničila desítky domů.

Neštěstí postihlo 50tisícové město Las Tejerías, které leží v údolí asi 70 kilometrů jižně od hlavního města Caracas, informovala BBC.

Několikadenní přívalové deště podmáčely půdu a rozvodnily řeky. V sobotu v noci se pak na část města sesunulo úbočí hory, které za sebou zanechalo zkázu v podobě zničených domů a ulic pokrytých nánosem bahna, trosek, polámaných stromů a kamenů, popsala agentura AP.

V neděli nejhůře postižené místo navštívila viceprezidentka Delcy Rodríguezová, která potvrdila 22 obětí. Přes 50 lidí se pohřešuje.

Související obsah

​V oblasti pracuje na tisíc záchranářů. Po ztracených lidech pátrají se psy a drony. Dělníci s bagry a další těžkou technikou odklízejí bahno a sutiny, aby zprovoznili silnice a obnovili dodávky elektřiny a vody.

Během uplynulého týdne způsobily přívalové deště záplavy v polovině venezuelských států. Město Las Tejerías však dopadlo nejhůře. Podle BBC je příčinou přirozený atmosférický jev La Niňa, který je provázen ochlazením Tichého oceánu a obvykle přináší deštivé počasí nejen do Latinské Ameriky, ale i Asie a Afriky.

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz