Domácí

Lidé si ve velkém stěžují na zemědělce. Ruší je hluk traktorů a smrad z polí

Lidé si ve velkém stěžují na zemědělce. Ruší je hluk traktorů a smrad z polí
Ilustrační fotografie | Zdroj: Profimedia

K životu na venkově neodmyslitelně patří i podzimní sklizeň, ne všichni obyvatelé pro to ale mají pochopení. Naopak se zdá, že přibývá těch, kterým zemědělská práce vadí. Agrární komora totiž oznámila, že letos dostala stížností na hluk a zápach víc než když dříve. Lidé mají podle ní problém dokonce nejen se zemědělskými stroji, ale například i s kokrhajícími kohouty.

Život na venkově není pro každého, jak dokazuje zkušenost Agrární komory České republiky. "Nikdy se nám nesešlo tolik stížností od veřejnosti na pohyb zemědělských strojů a hluk z polí při sklizni jako v letošním roce," uvedla komora na facebooku. A nejen hluk lidem vadí. Na komoru se obracejí i se stížnostmi na zápach hnoje, který se aplikuje před setím ozimů.

Zemědělské práce nicméně k podzimnímu období neodmyslitelně patří. "Je nutné si uvědomit, že zemědělci sklízejí plodiny, které jsou surovinou pro výrobu potravin nebo putují jako krmivo do podniků, v nichž se chovají hospodářská zvířata," vysvětlují agrárníci a žádají lidi, aby byli více shovívaví.

Související obsah

​"Máme informace od našich regionálních organizací, že stížností na přejezdy zemědělské techniky v období žní přibývá každým rokem. Jejich počet se meziročně zvýšil o zhruba desítky procent," sdělil redakci TN.cz prezident komory Jan Doležal.

Lidem podle něj vadí kromě hluku techniky a zápachu hnoje i další projevy zemědělské činnosti, stěžují si dokonce i na kokrhání kohoutů. "Zemědělství je tradiční obor, jehož cílem je produkovat kvalitní potraviny za dostupné ceny. Bez projevů charakteristických pro rostlinnou výrobu a chov hospodářských zvířat jej nelze provozovat," zdůraznil Doležal.

O tom, že některým lidem vadí projevy patřící k životu na venkově, se přesvědčila i rodina ze Zvole u Prahy. Té někdo poslal výhružný dopis kvůli kokrhajícímu kohoutovi.

Případ si můžete připomenout v reportáži:

TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz