Domácí

Stavba důležitého obchvatu může pokračovat. Znovu dostala povolení

Stavba důležitého obchvatu Havlíčkova Brodu může pokračovat. Soud v květnu zrušil stavební povolení po stížnosti jednoho z tamních farmářů. Teď, po doplnění dokumentů, ale ministerstvo dopravy dalo stavbě opět zelenou.

Stavba obchvatu Havlíčkova Brodu se opět bude moct rozjet. Od ministerstva dopravy už má platné povolení. Právní moci rozhodnutí ministerstva dopravy nabude k 19. říjnu.

Původní stavební povolení v květnu zrušil soud, a to na podnět tamního farmáře Miroslava Hrtúse, který do stavby za skoro dvě miliardy takzvaně hodil vidle poté, co mu stát vyvlastnil jeho pozemky pod obchvatem. Domluva o výměně za jiné předtím nevyšla.

Související obsah

"Ocenění bylo 200 tisíc v můj neprospěch. To pro mě nebylo akceptovatelné. A tím byl zahájen proces vyvlastnění," vysvětlil Hrtús.

Už před lety přitom stejný zemědělec podobným způsobem zamezil provozu nedaleké lyžařské sjezdovky. "Můj pozemek rozkopali těžkou technikou bez mého souhlasu a vědomí a uložili tam kabeláž," komentoval tehdy Hrtús.

Na havlíčkobrodském obchvatu se kvůli stížnosti farmáře a zrušenému stavebnímu povolení mohly během léta provádět pouze nejnutnější práce, jinak stavba skoro pět měsíců stála. "Určí se, které práce musí být zastaveny, a také to, které naopak musí pokračovat, aby se zamezilo případným škodám," uvedla Eva Neuwirthová, mluvčí Kraje Vysočina.

Související obsah

Jestli se ale kvůli zdržení stihne původní termín dokončení, tedy konec příštího roku, zatím není jisté.

Havlíčkobrodský obchvat je přitom stavbou, na kterou tamní obyvatelé čekají jako na smilování. Desetitisíce aut denně jedoucích po hlavním tahu z Kolína na Jihlavu by měl dostat mimo centrum města.

drz, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz