Zahraničí

Evropa si rozděluje ruské území. Na vtip o anexi Královce navázaly další státy

Evropa si rozděluje ruské území. Na vtip o anexi Královce navázaly další státy
Ruský prezident Vladimír Putin | Zdroj: Profimedia

Již několik dní se virálně šíří vtip o české anexi Kaliningradu, a to nejen mezi Čechy a Poláky. Ze zabírání ruského území si začaly dělat srandu i další evropské státy. Na referendum o Královci navázali Finové a přisadila si i Litva, která si dělá nárok na ruskou Smolenskou oblast. Pozadu nezůstává ani Rakousko.

Vtip o anexi ruského Kaliningradu přišel z Polska a mezi Čechy se rychle rozšířil. Každý si chtěl z Královce ukrojit svůj díl, o novém českém území tak žertovali i politici, oficiální státní instituce nebo podniky, jako je Česká pošta nebo Alza.cz. Vtip se stal natolik virální, že se k Čechům a Polákům přidaly i další země.

Z Ruska si tímto způsobem začalo utahovat i Finsko. To se rozhodlo anektovat Petrohrad a Leningradskou oblast. "Po úspěšném referendu se 98,69 % obyvatel Petrohradu a 96,97 % obyvatel Leningradské oblasti rozhodlo sloučit s Finskem a přejmenovat se na Sannasburg a Sannagradskou oblast," ohlásil na twitteru falešný profil nového Petrohradu.

https://twitter.com/sannasburg/status/1579151190394572800?s=20&t=BBSj-XgO3DBKbJtvrKex3A

Kromě toho si Finové dělají nárok na ruskou Karelskou republiku, se kterou sdílí hranici. To Rakušané mají své nové území pěkně z ruky. Za svou totiž prohlásili Sachu neboli Jakutsko. Největší ruská republika leží až na Dálném východě. Její hlavní město Jakutsk Rakušané přejmenovali na Schneefurt.

Související obsah

​A jak se zdá, v tomto případě neplatí, že by opakovaný vtip přestával být vtipem. Zapojili se do něj proto i Litevci, jejichž území se nově rozrostlo o Smolenskou oblast ležící na hranicích s Běloruskem.

A aby toho nebylo málo, všechna anektovaná území mezi sebou navázala spojenectví a vyhlásila Unii svobodných regionů. Královec mezi nimi samozřejmě nechybí.

Všechny tyto vtipy jsou reakcí na anexi čtyř okupovaných oblastí Ukrajiny, konkrétně na anexi Doněcké, Luhanské, Záporožské a Chersonské oblasti. Již dříve se tam uskutečnila pseudoreferenda, ve kterých se údajně pro připojení regionů k Rusku vyslovilo téměř 100 % občanů.

Více o situaci kolem Kaliningradu se dozvíte v reportáži:

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz