Připravovaná daň z mimořádných zisků má být platná i na rok 2022. Místopředsedkyně Sněmovny Olga Richterová (Piráti) to oznámila v úterý na twitteru a novinářům to ve středu potvrdil vicepremiér Marian Jurečka (KDU-ČSL). Daň by měly platit energetické, petrolejářské a těžební firmy i banky. Jurečka prohlásil, že se neobává, že by uplatnění daně za rok 2022 bránila retroaktivita.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz