APLIKACE TN.CZ
Domácí

Lidovci rozhodují o osudu Hladíka. Pokud bude obviněn, končí

Policie v úterý zasahovala na brněnském magistrátu, kde vyšetřuje údajnou nezákonnou privatizaci bytů. Kroky detektivů vedly i do kanceláře brněnského náměstka primátorky Petra Hladíka (KDU-ČSL), který se měl stát novým ministrem životního prostředí. Teď je jeho pozice v ohrožení.

Už ve čtvrtek budou lidovci rozhodovat o tom, zda za současného stavu dojde k výměně ministrů životního prostředí. Aktuální ministryni Annu Hubáčkovou (za KDU-ČSL) má nahradit náměstek brněnské primátorky Petr Hladík.

Ten má být údajně hlavním tématem plánovaného čtvrtečního zasedání. Podle tiskové mluvčí KDU-ČSL Lucie Ješátkové se ale na situaci zatím nic nemění. "Petr Hladík je stále kandidátem na post ministra životního prostředí," potvrdila.

Čtvrtečního výboru se zúčastní i lidovecký europoslanec Tomáš Zdechovský. "Chci se dozvědět, co bylo a jak to bylo. Pak pojďme ohledně pana Hladíka rozhodnout," řekl důrazně na dotaz redakce TN.cz.

Související obsah

​"Pan Hladík s policií spolupracoval a spolupracuje. Není z ničeho obviněný," uvedl Zdechovský aktuální okolnosti brněnské kauzy. Dodal, že policie po Hladíkovi pouze žádá součinnost s vyšetřováním kauzy.

"Na podání vysvětlení, stejně jako má jít pan Hladík, byli i další ministři ze současné vlády," argumentoval europoslanec. Pokud ale bude Hladík obviněn nebo trestně stíhán, pravděpodobně skončí.

"V případě, že by byl pan Hladík obviněn nebo trestně stíhán, bude to z naší strany 'no way' ," dodal Zdechovský. V téhle chvíli ale údajně nemá jedinou indicii, která by tomu nasvědčovala.

Související obsah

​Jiného kandidáta na post ministra životního prostředí lidovci zatím nemají a Hladík tak zůstává jediným kandidátem do vládní funkce. "Ne, ve hře není jiné jméno," uvedla tisková mluvčí Ješátková.

Informaci potvrdil i Zdechovský, podle kterého se o jiném jménu zatím skutečně nehovoří. "Jiné jméno mohu kategoricky vyloučit. V současné době se o nikom jiném nebavíme," uzavřel.

Dosluhující ministryně životního prostředí Anna Hubáčková se rozhodla opustit resort na začátku října. Na vládní funkci rezignovala údajně ze zdravotních důvodů.

Předseda lidovců Marian Jurečka ještě před začátkem kauzy uvedl, že za nominací Petra Hladíka na post ministra životního prostředí stojí. Zejména proto, že Hladík v této oblasti dlouhodobě určuje směr KDU-ČSL.

V Brně kvůli kauze s byty opět zasahovala policie. Hladíkovi prohledala kancelář:

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz