Domácí

Poslední rozloučení s legendárním mimem Čejkou. Pohřbí jej v Opavě

V Opavě proběhlo poslední rozloučení se slavným mimem Jaroslavem Čejkou. Tanečník, herec a choreograf zemřel 11. října ve věku 86 let.

Rodina, známí i fanoušci zamířili do Opavy, kde proběhlo poslední rozloučení s mimem, tanečníkem a hercem Jaroslavem Čejkou. Ten se proslavil především svou pantomimickou rolí slepice.

Uměl ale také dokonale ztvárnit i zpěvačku Tinu Turnerovou. Pamatovat si ho můžete i z filmů Kdyby tisíc klarinetů, Pan Tau nebo O princezně Jasněnce a létajícím ševci. Byl držitelem Ceny Thálie za celoživotní mistrovství v oboru tanec a balet.

Související obsah

Smuteční obřad navštívily asi dvě stovky lidí. Byly mezi nimi i zástupci opavské radnice a Slezského divadla Opava, kde působila Čejkova sestra, baletka Violetta Makešová-Tomaníková, která stála za vznikem tamního Baletního studia. V opavském divadle působí také jeho praneteř Barbora Šenfeldová.

Čejka žil většinu života v Praze  sám se svou matkou, o kterou pečoval do její smrti v roce 2008. Později žil s její urnou. Poslední roky svého života pak strávil v domově pro seniory, kde nemocnému mimovi dopřáli potřebnou péči. Stejně jako jeho matka bude zpopelněn.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz