Domácí

Je čas přijmout covid jako chřipku, tvrdí ředitel nemocnice. Přesto vyzývá k očkování

Je čas přijmout covid jako chřipku, tvrdí ředitel nemocnice. Přesto vyzývá k očkování
Očkování - ilustrační fotografie | Zdroj: TV Nova

Podzimní očkovací kampaň ministerstva zdravotnictví pokračuje, tentokrát ji ministr Vlastimil Válek (TOP 09) představil ve Fakultní nemocnici v Brně. Její ředitel Ivo Rovný při té příležitosti prohlásil, že covid je tu s námi už dost dlouho na to, abychom jej přijali podobně jako chřipku. Hromadné očkování je podle něj ale stále velmi důležité.

Zdravotníci očekávají podzimní vlnu covidu-19, ministerstvo zdravotnictví proto prostřednictvím své kampaně Očkujeme se pro život beze strachu připomíná důležitost vakcinace. Další zastávkou této putovní výstavy byla Fakultní nemocnice Brno, kde ministr Vlastimil Válek opět vyzval veřejnost, ať se očkuje. 

"Každý má možnost se očkováním chránit proti těžkému průběhu onemocnění covid-19. Česká republika má k dispozici dostatek vakcín, které jsou hrazeny ze zdravotního pojištění," zdůraznil.

"Hromadné očkování proti covidu je pořád velmi důležité, protože chrání starší osoby a ty, kteří mají oslabenou imunitu nebo jiná závažná onemocnění, a posiluje imunitu populace do doby, než se vytvoří masivní komunitní odolnost proti nákaze koronavirem," doplnil ředitel FN Brno Ivo Rovný.

Související obsah

​"Covid je mezi námi už dost dlouho, aby ho společnost mohla přijmout podobně jako chřipku," tvrdí Rovný. Dodal ale, že i na chřipku se umírá, a proto je nutné se proti oběma onemocněním chránit a očkovat. Zároveň je podle něj potřeba chovat se ohleduplně vůči ostatním, ať už člověk pociťuje příznaky jakékoliv nemoci.

Akce se v Brně zúčastnil také herec Petr Čtvrtníček, který je hlavní tváří kampaně, a při té příležitosti se rovnou nechat naočkovat druhou posilovací dávkou vakcíny proti covidu-19.

Imunolog Václav Hořejší popsal, co obnáší očkování inovovanou vakcínou, která je zaměřená na omikron:

TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz