Zahraničí

Miliardář Elon Musk převzal Twitter. Ihned vyhodil nejvyšší manažery

Nejbohatší člověk světa Elon Musk převzal kontrolu nad společností Twitter, kterou koupil za 44 miliard dolarů (přes bilion korun). Hned vyhodil vedení firmy, výkonný ředitel Parag Agrawal a finanční ředitel Ned Segal byli ze sídla společnosti v San Francisku podle amerických médií vyvedeni ochrankou.

Twitter má nového majitele, vlastnictví nad společností převzal šéf technologické společnosti SpaceX a automobilky Tesla Elon Musk. "Pták je volný," napsal o Twitteru na téže platformě miliardář. Sociální síť má totiž jako logo modrého ptáka.

Vrcholné vedení společnosti ihned po jejím převzetí Musk propustil. Podle agentury Reuters dostal vyhazov generální ředitel Parag Agrawal, finanční ředitel Ned Segal a šéfka právního oddělení Vijaya Gaddeová. Elon Musk je obvinil z toho, že jeho a investory Twitteru mylně informovali ohledně počtu falešných účtů na platformě.

Uklidnil ale obavy zaměstnanců z toho, že se chystá velké propouštění. Ujistil také inzerenty, že jeho dřívější kritika pravidel regulace obsahu jim neuškodí. "Twitter se samozřejmě nemůže stát anarchickou krajinou, kde lze říci cokoliv bez jakýchkoliv následků," napsal ve svém otevřeném dopisu.

Související obsah

​Nový majitel se pro některé uživatele sociální sítě stal důvodem, proč platformu opustit. Jakmile se objevila zpráva o dohodě o převzetí, někteří z nich oznámili svůj úmysl odejít. "Rád okamžitě odejdu, pokud se Musk bude chovat tak, jak všichni očekáváme," napsal jeden z nich.

Muskova cesta k získání Twitteru byla trnitá. Původně mělo k dohodě dojít už letos v dubnu, Musk si to však na poslední chvíli rozmyslel, stěžoval si totiž na falešné účty. Jeho právníci pak obvinili společnost, že nevyhověla jeho žádostem o poskytnutí informací o těchto účtech.

Spory Muska s vedením Twitteru si můžete připomenout v červencové reportáži:

TN.cz

K tématu Zahraničí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz