Domácí

Češi se připravují na Dušičky. Někteří za lepšími cenami cestují do Polska

Svátek zesnulých neboli Dušičky se nezadržitelně blíží. Připadají už na příští středu, a tak vyrážejí tisíce Čechů tradičně do Polska na nákupy květin, věnců a svíček. Důvodem jsou prý nižší ceny a větší výběr.

Stánky s květinami, věnci nebo svíčkami jsou v obležení. S blížícími se Dušičkami lidé ve velkém nakupují dekorace na hřbitov.

Na tržnici u největšího hřbitova v Ostravě lidé nejčastěji kupují chryzantémy. Ty nejlevnější a zároveň nejmenší stojí 80 korun. Ty větší jsou za 120. Loni stály i o 50 korun méně. "Všechno kolem je dražší, tak jsme také museli zvednout ceny," sdělila prodejkyně Iveta Starsiaková.

Související obsah

Balení deseti svíček letos vyjde na 60 korun. Malý věnec ze šišek a umělých květin na 120, velký je za 800 korun.

V polském městě Olza, vzdáleném 20 kilometrů od Ostravy, stojí na parkovištích desítky aut s českými značkami. Češi využili prázdnin a vzali si volno. Pochvalují si mnohem větší výběr. V některých stáncích se dá dokonce platit českými korunami.

Například chryzantémy jsou u našich sousedů dostupné za přibližně 95 korun, a navíc jsou větší než ty u nás za 120 korun. O deset korun na jednom balení ušetříte i při nákupu svíček a o polovinu méně zaplatíte také za umělé věnce.

jal, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz