Domácí

Strážníci našli v noci na nádraží dvě děti. Když vypátrali rodinu, byli v šoku

Strážníci našli v noci na nádraží dvě děti. Když vypátrali rodinu, byli v šoku
Pardubičtí strážníci | Zdroj: MP Pardubice

Dvě děti postávaly na pardubickém vlakovém nádraží, kde je po upozornění našla hlídka strážníků. Byla jedna hodina ráno a dětem chyběl dospělý doprovod, což jí přišlo podezřelé. Situace byla čím dál víc znepokojivá, když strážníci začali zjišťovat okolnosti. Sourozenci totiž utekli po rodinných sporech a strážníci s velkou námahou sháněli někoho z příbuzných, kdo by byl ochotný si je k sobě vzít.

Nad některými příběhy zůstává rozum stát. To je případ dvou nevlastních sourozenců ve věku 13 a 10 let, které našli v jednu hodinu ráno na pardubickém hlavním nádraží strážníci. Na osamělé děti je upozornila tamní ostraha. Hlídka městské policie dorazila na místo a začala zjišťovat, co se stalo.

"Nevlastní sourozenci byli na oslavě u příbuzných, kde hádka přerostla ve rvačku a děti odešly s tím, že pojedou k jiným příbuzným. To zbytek domácnosti zřejmě neřešil vůbec," uvedla městská policie.

Aby toho nebylo málo, otec jednoho z dětí za nimi na nádraží přijel taxíkem, když ale s nimi nenašel jejich matku, zase odjel. "Děti na nádraží prostě nechal," konstatovali strážníci. Ti se pokoušeli dovolat matce, která ale telefon nezvedala.

Související obsah

​Strážníci zjistili, že děti mají v Pardubicích ještě tetu –⁠ ta se jich ale odmítla ujmout. Jako důvod uvedla, že se bojí otce. Možnosti hlídce docházely a tak se obrátila na pracovnici sociálního odboru, která přijela na místo.

Mezitím se asi na desátý pokus podařilo opět kontaktovat tetu, která nakonec souhlasila, že u ní děti mohou zůstat do rána. "Za přítomnosti pracovnice sociální péče jí strážníci děti předali a případ dále zůstává v řešení pracovníků oddělení sociálně právní ochrany dětí pardubického magistrátu," zakončila městská policie.

Řidička na Náchodsku nadýchala téměř tři promile, v autě vezla děti:

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz