Zajímavosti

Smajlíky vládnou světu. Těchto sedm ale lidé používají špatně

Smajlíky vládnou světu. Těchto sedm ale lidé používají špatně
Ilustrační fotografie | Zdroj: Getty Images

Smajlíky se staly nedílnou součástí komunikace lidí po celém světě. Existují jich stovky, ale některé z nich spousta uživatelů používá špatně. Nejčastěji se chybuje u následujících sedmi.

Komunikace skrze smajlíky vládne světem a občas dokážou malé obrázky kompletně nahradit slova. Dávno už totiž nezobrazují jen pár základních výrazů. Dnes již existují emotikony téměř na cokoliv od jídla přes sportovní činnosti až po vlajky. 

Každý rok navíc přibývají další a další smajlíky, a není tedy divu, že v tak ohromném množství se řada uživatelů ztrácí. Některé smajlíky tak užívají jinak, než jejich tvůrci původně zamýšleli. Německý magazín TECHBOOK přinesl přehled sedmi smajlíků, u kterých uživatelé chybují nejčastěji.

Spojené ruce

Emotikon - Sepjaté ruce | Zdroj: TN.cz

​Zřejmě nejčastěji si lidé pletou používání emotikonu zobrazujícího sepjaté ruce. Někteří lidé si totiž myslí, že zobrazují symbol "high five" neboli plácnutí rukou. Ve skutečnosti ale ruce mají naznačovat vděčnost nebo zdvořilé "prosím". Jde totiž o gesto z Japonska, odkud tento emotikon původně pochází. V západní kultuře se pak také často používá jako symbol modlitby. 

Smajlík s párou vycházející z nosu

Emotikon - Smajlík s párou vycházející z nosu | Zdroj: TN.cz

​Smajlík, kterému jde pára z nosu, se dnes často používá, když chce někdo upozornit na frustrující situaci nebo když se zlobí. Oficiální název emoji však prozrazuje jeho skutečný význam. Jmenuje se "Tvář s triumfálním výrazem" a má prý vyjadřovat hrdost.

Související obsah

Smajlík s kapkou

Emotikon - Ospalý smajlík | Zdroj: TN.cz

​Smajlík s kapkou na tváři v západních zemích často znamená nachlazení a někteří uživatelé ho také používají pro to, aby vyjádřili smutek. I zde ale oficiální název mnohé prozrazuje, protože jde o "Sleepy Face" neboli "Ospalý obličej". Také původ tohoto emotikonu je v Japonsku, kde jsou ospalí lidé v komiksech a anime seriálech často zobrazováni s puchýřem v nose, což je také skutečný význam kapky. 

Kočka se zvláštním výrazem

Emotikon - Unavená kočka | Zdroj: TN.cz

​​Tato kočka podle tvůrců nekřičí ani není rozrušená nebo šokovaná. Její výraz má totiž značit únavu.

Žena s pokrčenou rukou

Emotikon - Žena, která zvedá ruku | Zdroj: TN.cz

​Tento smajlík zobrazuje ženu se zvláštně pokrčenou rukou a spousta lidí si není jistá, co vlastně dělá. Často emoji používají ve významu "je mi to jedno" nebo když chtějí někomu pohrozit. Přísně vzato je to ale špatně, jak napovídá oficiální název "Information Desk Person" neboli "Informační služba".

Poklona

Emotikon - Uklánějící se muž | Zdroj: TN.cz

​Tento emotikon se běžně používá k vyjádření únavy nebo k omluvě. Ve skutečnosti ale tento malý symbol zobrazuje uklánějícího se člověka.

Zahanbený obličej

Emotikon - Rozpačitý smajlík | Zdroj: TN.cz

​Spousta lidí si poměrně logicky myslí, že tento smajlík je v šoku. Vyplývá to z jeho doširoka otevřených očí a mírně pootevřených úst. Jmenuje se ovšem "Flushed Face" neboli "Červenající se tvář".  A když se podíváte pozorně, tak uvidíte, že tváře jsou ve skutečnosti červené. Velké oči a zrudlé tváře jsou tak prý projevem studu.

Podívejte se na reportáž o historii smajlíků:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz