Domácí

Praha 8 rozdává funkce jak na běžícím páse. Nově má šest místostarostů

Na radnici Prahy 8 se rozdávaly funkce. Městská část, ve které žije asi sto tisíc obyvatel, má nově 6 místostarostů a přibyl také jeden radní. Lidem se to nelíbí a žádají, aby se peníze na platy místostarostů a nového radního využily lépe.

Devět členů městské rady, a z toho hned šest místostarostů a jeden starosta. Nová vládnoucí koalice na Praze 8 za množství funkcí ve vedení sklidila kritiku od občanů i opozice. "A není to málo, Antone Pavloviči?" reagují lidé na internetu.

"Nás to mírně překvapilo, až dosud platilo, že místostarostové byli tři, z každé koaliční strany jeden. Jenže ve vedení městské části je teď společně ODS, hnutí ANO, TOP 09 se STAN a Patrioti pro Prahu 8, a tak je v současnosti rada devítičlenná, složená ze starosty, šesti místostarostů a dvou radních. Myslím si, že žádná jiná městská část v Praze nemá tolik místostarostů," řekl člen opozice Martin Štěrba (Piráti).

Související obsah

Tři místostarostové jsou pro funkci uvolnění a další tři jsou neuvolnění. Uvolněný místostarosta bere plat přes 80 tisíc korun, neuvolněný asi 55 tisíc, uvolněný radní pak přes 70 tisíc a neuvolněný 15 tisíc. Někteří místostarostové Prahy 8 navíc i nadále zůstávají ve vedení společností vlastněných městskou částí. 

"K čemu je šest místostarostů dobrých, myslím si, že je to vyhazování peněz," řekla jedna z občanek městské části. "Mám dojem, že už jich je moc," doplnil další z místních.

Související obsah

I když má nový starosta Ondřej Gros místostarostů šest, nikdo se ke kritice nechtěl vyjádřit. "V Praze 8 nastal tento stav jako výsledek koaličního jednání. Je to obvyklý počet ve všech stotisícových částech Prahy," sdělil pro televizi Nova mluvčí Prahy 8 Martin Šalek. Členové vedení měst si však finanční ohodnocení mohou snížit nebo se ho vzdát úplně a třeba ho věnovat na charitu.

Podívejte se na video o tom, jak dopadlo jednání o novém pražském vedení:

tn.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz