Domácí

Nejsem jako Čestmír Mázl, tvrdí Hřib. V Praze zůstane, usiluje o koalici

Zdeněk Hřib (Piráti) byl v rámci Víkendové Snídaně hostem pořadu Napřímo Báry Divišové. Hlavním tématem byla komplikovaná povolební situace v Praze. "My nic neblokujeme. Tento stav mě netěší," tvrdí Hřib. Koalice SPOLU je ale opačného názoru.

Pražský primátor Zdeněk Hřib byl hostem nedělního pořadu Napřímo. S moderátorkou Bárou Divišovou hovořili o povolebním vyjednávání v Praze, které je podle Hřiba nedůstojné.

"Chtěli bychom s koalicí SPOLU zasednout k jednomu stolu a neposílat si vzkazy přes média," řekl Hřib jasně. Aktuální výsledky podle něj nejsou úplně důstojné.

Chyba je ale podle Hřiba na straně koalice SPOLU. "My určitě nic neblokujeme. Snažíme se koalici SPOLU dostat k jednacímu stolu, ale problém je v tom, že oni si k němu odmítají sednout," dodal.

Související obsah

​Povolební vyjednávání v Praze pozdrželo i vytvoření Aliance stability, kterou tvoří Piráti a Praha sobě, kterou se Piráti údajně snažili povolební vyjednávání v Praze usnadnit. Teď to ale vypadá, že situaci naopak zkomplikovali. SPOLU totiž o koalici s Prahou sobě zdá se nestojí.

Hřib je ale jiného názoru. "Nemyslím si, že jsme situaci zkomplikovali. SPOLU mezi námi dvěma pořádala jakési výběrové řízení na koaličního partnera, a tak jsme jim to usnadnili," stojí si Hřib pevně za svým.

Koalice SPOLU už dříve uvedla, že pražští Piráti kladou v rámci povolebního vyjednávání nesmyslné podmínky. Například trvají na tom, aby ve vedení hlavního města byla i strana Praha sobě. Hřib ale zdůraznil, že stejně, jako oni vnímají koalici SPOLU jako jeden celek, měla by tak vnímat i ona je.

Související obsah

​Hřib vyvrátil i veškeré možné spekulace posledních dní o tom, že by se stal velvyslancem v Mexiku. "Já opravdu nejsem jako Čestmír Mázl, který by na několik let zmizel v Mexiku," zavtipkoval s odkazem na postavu doktora Mázla ze seriálu Ordinace v růžové zahradě. "Já jsem kandidoval do zastupitelstva hlavního města Prahy, abych se věnoval práci pro Pražany," dodal důrazně.

Povolební vyjednávání v Praze probíhá už přes měsíc. Pražští zastupitelé mají ve jednávání pokračovat 24. listopadu. Primátor Hřib doufá, že koalice SPOLU změní názor ohledně Prahy sobě.

V Praze stále není známá koalice. Svoboda řekl, na co chce čekat:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz