Domácí

Celé palety pryč za pár minut. Češi se mohli utlouct po levných vejcích

O pořádné pozdvižení se v mnoha českých městech v pondělí postaral jeden obchodní řetězec. Ve své nabídce totiž uvedl zlevněná balení vajec. Plato o 30 kusech prodával za 99 korun. Češi tak vzali obchody útokem.

V prodejnách Lidlu po celém Česku v pondělí zavládl obrovský chaos. Obchodní řetězec měl totiž mimořádnou akci na prodej vajec, jedno plato se 30 kusy se prodávalo za 99 korun. 

Ještě před otevřením se brzy ráno před mnoha prodejnami začaly tvořit dlouhé fronty. V okamžiku, kdy se poprvé otevřely dveře obchodů, se zákazníci vrhli k vyrovnaným paletám s vejci. Stačilo jen pár momentů, aby se po výhodné nabídce zaprášilo.

Například v prodejně ve Slavínského ulici v Praze 5 rychle zmizely dvě palety. V Olbrachtově ulici v Praze 4 si prodejci přichystali hned pět palet naložených vejci. První z nich byla rozebraná za osm minut. V Praze 8 zase lidé téměř okamžitě vykoupili tři plné palety. Do konce akce tam už žádná další zlevněná vejce nedorazí.

Související obsah

Mela se strhla také v Ústí nad Labem. Tam byl zájem tak obrovský, že jednu z později dodaných palet zákazníci rozebrali ještě předtím, než ji obsluha přivezla na místo. V Praze 10 se zase prodejna pokusila nákupy mírnit zavedením horního limitu 2 plat na zákazníka. I tak ale byla paleta do deseti minut prázdná.

Důvodem, proč se Češi mohli po vejcích utlouct, jsou především rostoucí ceny. Ty mají navíc před blížícími se vánočními svátky ještě vzrůst, a to zejména kvůli zvýšenému zájmu, který způsobí příprava cukroví. Pondělní mimořádná akce byla vzácnou příležitostí, jak si opatřit velké plato vajec za nízkou cenu.

Vejce prudce zdražila. Podle ekonomů bude ještě hůř:

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz