Zajímavosti

Zatmění Měsíce zesílí vliv úplňku. Čeká vás erotika, vášeň a možná i něco víc

V listopadu nás čeká silný a magický úplněk v Býku, který bude kulminovat v úterý ve 12:01. Intenzitu tohoto úplňku posílí i zatmění Měsíce, které však nebude možné pozorovat v Česku. Podle astroložky s lidmi mohou mávat hormony, předpokládat se prý dá i zvýšená plodnost.

Listopadový úplněk má označení Mrazivý, protože se objevují první mrazíky, nebo Bobří podle bobrů připravujících se na zimu. Indiáni touto dobou pokládali pasti na bobry, než zamrzne voda, aby získali na zimu jejich kožešinu. A také bobři jsou v této době aktivnější a staví si přehrady.

"Při letošním listopadovém úplňku dojde k zatmění Měsíce, které zesiluje vliv úplňku. Měsíc navíc zakryje i planetu Uran. Dají se očekávat překvapující události v oblasti financí a v materiální oblasti," nastínila astroložka a numeroložka Hana Černá.

Citlivější lidé v těchto dnech mohou špatně spát, mít divoké sny i noční můry. "U vnímavějších lidí se mohou objevit i věštecké sny či bolesti hlavy a nervozita," míní Černá. Při úplňku je podle ní vhodný čas na uvědomění si věcí, které nás trápí a nevyhovují nám.

Související obsah

​Fáze plného Měsíce je vhodná k meditaci a srovnání hlavních životních priorit. "Také je to vhodný čas pro změnu chování. Pro někoho však může být náročné vyjít ze stereotypů," řekla astroložka. Podle ní je den po tomto úplňku vhodný na odpuštění starých křivd. "Pak můžeme snáz začít nová přátelství či vztah. Jen dejte pozor na unáhlená rozhodnutí, ta by nás časem mohla mrzet," radí Černá.

Listopadový úplněk bude mocný i co se znamení týče. Měsíc prochází znamením Býka a Slunce je v protichůdném Štíru. "Obě tato znamení jsou vášnivá, takže se máme na co těšit, jen pozor na žárlivost. V tomto období zesílí erotika, tělo vylučuje spoustu hormonů lásky. Sex bývá romantický, bouřlivý, ale i plodný. Je to tedy vhodné období pro otěhotnění," upozorňuje.

Numerologie

Den úplňku je pod numerologickým číslem sedm, které v numerologii platí za číslo mystické a tajuplné. "Sedmička symbolizuje probuzení zájmu o duchovno, touhu po poznání a má přinášet štěstí nejenom v životě, ale i ve hrách a soutěžích," míní Černá.

Související obsah

​"Pozor však na iluze a deprese," přidává varování numeroložka. Den přeje intelektuální činnosti, vzdělávání se, vynalézavosti, cestování a umělecké tvorbě. Den je vhodný pro návštěvu lékaře, pro preventivní kontroly a léčení. "Vyhněte se ale operacím," doplňuje.

Zdraví

Po zdravotní stránce je v období úplňku ohrožen krk, hlasivky, hrtan a mandle. "Dávejte pozor na prochladnutí, chraňte hrdlo i šíji oblečením a také uši před průvanem. Vyvarujte se i křiku, například při povzbuzování u sportu. Mohou se objevit bolesti v krku, angíny a chrapot," varuje astroložka.

Podle ní je ohrožený i jícen a žaludek. "V těchto dnech bychom měli jíst střídmě. Je to den vhodný pro půst nebo ovocný či zeleninový den," radí Černá. Také je prý ohrožená štítná žláza, zuby, krevní oběh a krční páteř. Obtíže s těmito částmi těla se mohou zhoršit.

Související obsah

Jídelníček

Ve stravě je podle ní vhodné omezit kávu, silný černý čaj a další návykové látky. "Způsobují poruchy spánku, ke kterým jsou lidé v tomto období více náchylní," podotýká Černá. Lidé by měli omezit těžká jídla a měli by se zaměřit na kořenovou zeleninu, kterou přidávejte do jídla nebo jezte v syrovém stavu.

Podle astroložky je také vhodné konzumovat více česneku a cibule pro posílení imunity. Pach česneku zaženete žvýkáním čerstvé natě petržele, máty nebo kousku zázvoru. "V případě obtíží si připravte bylinkový čaj, například z tymiánu, máty nebo šalvěje," uzavírá Černá.

 V červenci ozářil nebe superúplněk. Měsíc byl blízko Zemi:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz