Zajímavosti

Pizingerová je zvyklá na extrémy. Podělila se o největší životní zážitek

V pořadu Experti na cestách se tentokrát objevila i Vendula Pizingerová, která byla právě na dovolené v Turecku. Prozradila, kam jezdí ráda a jakým extrémům se nevyhýbá.

Vendula Pizingerová, vdova po Karlu Svobodovi a zakladatelka nadace Kapka naděje, je jako cestovatelka zvyklá na pořádné extrémy. "Já mám ráda jarní a letní destinace. Někde ale musí být krásný podzim. My jsme byli v zimě na Islandu, všude led a zamrzlo. Ale teda všichni, co navštívili Island, říkali, že je tam nádherný a barevný podzim," podotýká Pizingerová.

Vendula se nebojí vykročit z komfortní zóny. "Když jsme byli v Jemenu, tak jsme spali venku bez stanu. A teď máme nový koníček, máme auto se stanem na střeše, takže malinkej může jezdit s námi, cestujeme tímto způsobem, ale samozřejmě miluju i hotely," nechala se slyšet Pizingerová.

Související obsah

​"Já miluju snídaně v hotelu, když jsem někde. To má rád i můj muž, rádi a dlouho snídáme. Turecká snídaně je dlouhá. Přiznávám, že doma udělám snídani těm ostatním a v 10 hodin si vzpomenu, že mám hlad já," popisuje své stravovací návyky. 

Spolu s topmodelkou Denisou Dvořákovou si v Turecku vyzkoušely i plavání s delfínem v delfináriu v Side, což je mezi turisty jedna z nejoblíbenějších atrakcí. A především pro Vendulu to byl neobyčejný zážitek.

Související obsah

​"Delfín je zvláštní zvíře, jak komunikuje. Já poslouchala, jak komunikoval pod vodou, to bylo zajímavé. Když na něj saháš, to je jako mokré holínky. Ale v tom těle probíhá neuvěřitelná energie, a když tě veze na svém hřbetu, tak to cítíš. Myslím, že to byl jeden z největších zážitků v životě," uzavírá Pizingerová.

TN.cz

K tématu Zajímavosti

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz