Experti na cestách

Kebab v Česku zná každý. Z tureckého originálu ale budete v šoku

Kebab pochází sice z Turecka, ale je oblíbeným pouličním jídlem i ve střední Evropě. Jeho podoba se oproti tradiční receptuře podstatně změnila. Věnoval se tomu speciál pořadu Experti na cestách z Turecka na TN Live.

Každoročně Turecko navštíví miliony lidí z celého světa, země skýtá mnoho krásných zákoutí a je hodně bohatá na přírodní scenérie. Kolem vás se střídá moře, vysoké skalnaté hory, ale i lesy. Za týden cesty po Turecku se může vystřídat i čtvero ročních období. A není výjimkou, že v některých oblastech uvidíte i sníh.

Nedílnou součástí turecké kultury je rozhodně jídlo. Jedním nejdůležitějších bodů dne pro každého Turka je snídaně. "Při návštěvě Turecka určitě nevynechejte tradiční snídani, ta mnohdy může trvat i dvě až tři hodiny a najdete ji ve formě mističek, kde můžete ochutnat sladké, ale i slané," popisuje delegátka CK Blue Style Šárka Spáčilová.

Související obsah

​Na trzích a v typických obchůdcích zase najdete nespočet sladkostí, oříšků, ale samozřejmě i ikonického tureckého medu. Na své si přijde každý milovník cukrovinek. Jedním z nejznámějších pokrmů především turecké kuchyně je bezesporu döner kebab a ten byste určitě při vašich toulkách městem neměli minout. Možná to ale pro vás bude trochu šok. 

V Česku známe nejběžnější kebab podávaný s četnými omáčkami a saláty. To ale nemá ale nic společného se skutečným, tradičním, tureckým kebabem, který se podává v tenké placce bez zbytečných přísad.

Související obsah

​"Tradice kebabu v Turecku je velmi dlouhá a začala už v roce 1855. Turecký kebab se dělá z mixu hovězího a skopového masa. Nejdůležitější je čistá chuť masa a to dělá náš kebab tak delikátní. Lidé to zkrátka milují," popsal Sebahattín, majitel restaurace Hamdi Usta v Turecku. 

Tureckých specialit je velká řada. "Nejznámější je kebab. Co oblast v Turecku, to jiná příprava kebabu. Můžete projet Tureckem a ochutnat velké množství různých příprav kebabu, ale najdete i spoustu jiných jídel, například pide, tureckou obdobu pizzy, která se dá plnit sýrem, nahoru se dá mleté maso, pak větší kousky masa, vajíčko. Na své si přijde ale i vegetarián," uzavřela Spáčilová.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz