Zahraničí

Realita v ruské armádě: Vojáci popisují děsivé chování svých šéfů

Realita v ruské armádě: Vojáci popisují děsivé chování svých šéfů
Válka na Ukrajině | Zdroj: TV Nova

Válka na Ukrajině stále nekončí a pro Rusko se rozhodně nevyvíjí podle jeho představ. Nespokojeni s vývojem války jsou i samotní vojáci. Na veřejnost nyní pronikla jejich některá kritická vyjádření.

Ruští mariňáci nejsou spokojeni s průběhem bojů ani se způsobem, jak se k nim chovají velitelé. Nespokojení muži popisují, že "neschopní" generálové s nimi zacházejí jako s "potravou pro děla". Důvodem stížností jsou neúspěchy v boji u obce Pavlivka v Doněcké oblasti.

155. brigáda námořní pěchoty Tichomořské flotily tam v posledních dnech utrpěla obrovské ztráty. Během čtyř dnů prý zemřelo, bylo zraněno či zmizelo 300 vojáků této jednotky.

Související obsah

​Přeživší členové námořní pěchoty podle informací na ruských telegramových kanálech zabývajících se válkou na Ukrajině napsali dopis šéfovi ruského Přímořského kraje Olegu Kožemjakovi. Podle deníku Daily Mail v něm z masakru viní katastrofické plánování generálů Rustama Muradova a Zuraba Achmedova.

Vojáci prý v dopise tvrdili, že ruští velitelé "skrývají" chaos v Doněcké oblasti a "ze strachu snižují počet ztrát". Námořní pěchota v dopise také požadovala, aby byl Vladimir Putin osobně informován o údajném masakru a aby zřídil nezávislou vojenskou komisi.

Ruské ministerstvo obrany ale zprávy o katastrofální situaci u Pavlivky popírá. "Díky kompetentnímu jednání velitelů jednotek nepřesahují ztráty námořní pěchoty jedno procento bojového personálu," uvedlo v prohlášení.

Rusko nepřestává útočit. Ukrajinský generál popsal, čemu čelí (11/2022): 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz