Krimi

Měl vykrádat auta a obrat lidi v restauraci. Dopadli ho díky kurýrovi

Nejméně deset krádeží v Ostravě připisuje kriminální policie 28letému muži. Ten měl například ukrást v restauraci peněženku nebo vzít telefon muži, který spal na lavičce. A kradl údajně i v obchodech. Způsobil škodu za desítky tisíc korun.

Recidivistu zadrželi policisté díky jednomu z okradených. Když kurýr přepravní společnosti nakládal zboží, měl podezřelý využít jeho nepozornosti a sebrat mu z auta mobil. Ležel na předním sedadle.

Okradený ale zloděje zahlédl a začal ho sledovat. Druhým telefonem zavolal na tísňovou linku. Operačnímu důstojníkovi podezřelého popsal. Během několika minut přijela policejní hlídka a muže zadržela. Zřejmě si všiml, že ho okradený pronásleduje, a proto odhodil mobil do křoví. Policisté ho tam našli a vrátili majiteli.

Související obsah

O zadrženého se také zajímali kriminalisté, kteří ho podezírali hned z několika trestných činů. Například měl využít chvilkové nepozornosti jednoho z hostů restaurace, který si odložil na stůl peněženku. Přestože ji měl před sebou, zloděje to neodradilo. Peněženku ukradl a utekl. Kromě toho podle policistů například bezdůvodně rozbil kamenem vstupní dveře čerpací stanice.

Vykradl také několik aut a několikrát kradl v obchodech. Pokaždé si nechal vyskládat na pult cigarety, energetické nápoje a alkohol. Když se prodavačka otočila, zboží vzal a utekl. Obviněný se během výslechu na policii ke krádežím přiznal. Na soud bude recidivista čekat ve vazební věznici.

kdu, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz