Zahraničí

Aktivista házel vejce na krále Karla III. Británie stojí na krvi otroků, křičel

Britský král Karel III. ve středu navštívil se svou manželkou Camillou severoanglický York. V okamžiku, kdy královský manželský pár vítali představitelé města, prolétla kolem hlav panovníků tři vejce. Demonstrant naštěstí minul jak krále, tak královnu choť. Policisté muže následně zpacifikovali.

Britský královský pár ve středu navštívil York, aby se zúčastnil odhalení sochy zesnulé královny Alžběty II., matky současného krále Karla III. Sotva však Karel s Camillou dorazili do města, čekalo je nepříjemné překvapení.

Deník Daily Mail informoval, že v okamžiku, kdy krále s královnou chotí vítali zástupci města, hodil po nich demonstrující muž tři vajíčka. Naštěstí se však ani jednou netrefil. Policisté ho okamžitě zpacifikovali a zjistili, že jde o jistého Patricka Thelwella, bývalého kandidáta britské Strany zelených.

Související obsah

​Podle portálu The Guardian proti muži zakročili čtyři policisté. "Tato země byla postavena na krvi otroků," křičel Thelwell během zatýkání. Na muže v tu chvíli začali pokřikovat další účastníci královské návštěvy z řad veřejnosti. "Styď se!" zahřímal jeden z nich. "Bůh ochraňuj krále," přidali se další.

Očitá svědkyně Kim Oldfieldová prozradila BBC, že zrovna stála ve dveřích svého obchodu a užívala si příchodu královského páru, když najednou uslyšela hlasité pískání. Vzápětí spatřila několik letících vajec. "Camilla trochu ucukla, ale policie to vyřešila opravdu rychle. Škoda jen, že ten chlap zkazil tak krásný okamžik," posteskla si žena.

Související obsah

​Král Karel III. se zachoval profesionálně. Letících vajec si sice všiml, ale v klidu pokračoval v tradičním ceremoniálu. Královský pár poté zamíří do Doncasteru, aby mu formálně udělil statut města.

TN.cz

K tématu Zahraničí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz