Zahraničí

Sněhová bouře uvěznila hosty v anglické hospodě, nestěžují si

Sněhová bouře uvěznila hosty v anglické hospodě, nestěžují si

Desítky hostů trávily v neděli neplánovaně už třetí noc v nejvýše položeném hostinci ve Velké Británii, kde je uvěznila bouře Arwen. Nálada je výborná, jídla a pití dostatek, hlásil podnik na sociálních sítích.

Na šedesát hostů uvízlo v hostinci Tan Hill Inn v hrabství Yorkshire v pátek, když se přišli podívat na koncert kapely Oasis revival. Večer udeřila plnou silou sněhová vánice a napadl metr sněhu. Přístupové cesty byly nejen zaváté, ale plné popadaných sloupů elektrického vedení, informovala britská média.

Od vchodu do restaurace se sice podařilo prohrabat cestu, ale záchranáři lidem doporučili, aby nikam nejezdili. Pouze jednoho z hostů, který byl nemocný, musela horská služba dopravit k lékaři.

Související obsah

​Hosté si však nestěžovali, naopak. Někteří se vyjádřili v tom smyslu, že odejít ani nechtějí. „Atmosféra je velmi dobrá a dispozici je spousta piva,“ uvedl na sociálních sítích jeden z uvězněných.

Podle manažerky restaurace se hosté skamarádili a jsou stále v dobré náladě. Přispěl k tomu zřejmě i fakt, že v hospodě jsou velké zásoby jídla a pití.

V hostinci je k pronájmu pět pokojů, jelikož se tam zdaleka všichni nevejdou, přestávají mnozí uvěznění hosté v salónku i v lokále. A to včetně kapely, která zde v pátek vystupovala.

O zábavu je postaráno. Personál připravil kvíz, pouští filmy, hrají se deskové hry, na nedělní večer bylo přichystané karaoke. Bufet mají hosté zdarma, servíroval se i slavnostní nedělní oběd.

„Hosté jsou naprosto úžasní, trpěliví a chápaví. Stala se z nás jedna velká rodina,“ uvedla manažerka.

Páteční bouře Arwen způsobila na severu Anglie a v části Skotska a Irska velké škody, provázel ji vítr až 160 kilometrů v hodině.  Uzavřela řadu silnic, poškodila elektrické vedení, desetitisíce lidí zůstaly bez elektřiny. Musel být přerušen provoz na některých železničních tratích, padající stromy zabily tři lidi.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Giuliani půjde před komisi kvůli útoku Trumpových příznivců na Kapitol

Zvláštní výbor americké Sněmovny reprezentantů pro vyšetřování útoku na Kapitol z loňského 6. ledna si předvolal Rudyho Giulianiho a další dva právníky, kteří veřejně prosazovali Trumpova nepodložená tvrzení o podvodech v prezidentských volbách. Vypovídat má rovněž exprezidentův volební stratég Boris Epshteyn, člen týmu, jenž se snažil zvrátit výsledky voleb a alarmovat Trumpovy příznivce tvrzením o ukradených volbách.

Krátká zpráva

Zemřel nejstarší muž na světě, bylo mu 112 let

Španěl Saturnino de la Fuente, zapsaný v Guinessově knize rekordů jako nejstarší muž světa, zemřel ve věku 112 let a 341 dní. Skonal doma ve svém rodném městě León na severozápadě země. De la Fuente začal pracovat ve svých 13 letech v továrně na výrobu obuvi. Měl osm dětí, 14 vnoučat a 22 pravnoučat.

Píše se na Deník.cz