Zajímavosti

Tajemství štíhlého pasu odhaleno. Vědci už vědí, proč někteří lidé nepřibírají

Tajemství štíhlého pasu odhaleno. Vědci už vědí, proč někteří lidé nepřibírají
Ilustrační foto | Zdroj: Getty Images

Někdo má pocit, že přibere i ze vzduchu, a někdo se může cpát od rána do večera a kila nikde. Jeden z důvodů nespravedlnosti přírody nyní zřejmě odhalili vědci. Vysvětlují ho speciálním genem, který prý mají jen někteří lidé.

Vědci hlásí zajímavý objev. Nalezli genetickou variaci, která prý může ochránit lidi před hromaděním kil. Gen pojmenovaný rs2291007 objevili skenováním DNA od 790 lidí ve Španělsku. Práce španělských vědců vyšla v časopise Genome Biology.

Odborníci uvedli, že nositelem tohoto genu je přibližně 60 procent Evropanů. Zajímavé ale je, že ne všichni jeho nositelé jsou štíhlí. Gen nicméně ovlivňuje množství tuku, které tělo ukládá. 

Související obsah

Vědci už také testovali účinky genu na myších. ​"Myši s touto variantou mají o 10 až 15 procent méně tuku než ty bez něj," popsal autor studie, doktor Alejo Efeyan.

Podle vědců to ale neznamená, že všichni nositelé tohoto genu se mohou přejídat, aniž by přibrali. Vědci totiž odhadují, že geny kontrolují přibližně 20 procent tělesné hmotnosti člověka. Zbylých 80 procent ovlivňuje strava a cvičení.

Podívejte se na jednoduché tipy na cvičení venku:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz