Experti na cestách

S výběrem letní dovolené není na co čekat. Experti radí, co si pohlídat

Řada Čechů se ještě teď na podzim chystá k moři, jiní už ale plánují dovolenou na příští léto. Co je nedůležitější při výběru dovolené, to v pořadu Experti na cestách prozradila obchodní ředitelka cestovní kanceláře Blue Style Lenka Pátek.

Podzim se nese ve znamení prodloužených víkendů, ale někdo už vybírá zájezdy na léto. Není to ale tak jednoduché a lidé občas bývají ze svého výběru zklamaní. "Rozhodně je potřeba si říct, co od dovolené očekáváme, abychom ji správně vybrali a ocitli se na tom správném místě," nastínila Lenka Pátek.

Typ dovolené

Důležité je vědět, jestli chcete jet na odpočinkovou dovolenou, poznávací, anebo kombinaci obou těchto typů. "Jsou klienti, kteří chtějí jen relaxovat, válet se v hotelovém resortu, být na krásné pláži. Ti můžou cestovat prakticky kamkoliv, kde se jim to líbí, nebo na dovolenou, která odpovídá jejich rozpočtu," podotýká Pátek.

Související obsah

​Pokud chcete danou zemi poznat více, můžete ji poznávat buď sami, nebo využít nabídku výletů cestovních kanceláří. "Jsou ale určité typy zemí, které si přímo říkají o poznávací zájezd, nebo alespoň o kombinaci poznávání a odpočinku u moře, jako je například Maroko a Omán," radí obchodní ředitelka CK Blue Style.

Délka pobytu

Rozhodující je také čas, který chcete na dovolené strávit. "Například koncem roku lidé už nemají k dispozici pět dní dovolené, aby k moři vyrazili na celý týden. Doporučuji v tom případě vyhledat takové cestovky, které nabízí různé délky pobytů. Můžete tak vyrazit třeba na tři až pět dní do Egypta nebo do Spojených arabských emirátů," podotýká Pátek.

Dlouhodobější dovolené se vyplatí podle ní hlavně v případě, že cestujete daleko. 

Související obsah

Výběr ubytování

Hotely se rozlišují především podle počtu hvězdiček. V každé zemi je to ale trochu jinak. "Neexistuje totiž žádná zákonná norma pro určování kategorie hotelů. Každá země si je totiž šije na míru podle svých kritérií. Zpravidla tříhvězdičkové hotely jsou jednodušší a máte tam základní vybavení. Třeba v Řecku nebo v Itálii není vůbec důvod k obavám jezdit do tříhvězdičkového hotelu," zmínila.

Jsou ale destinace, kde je potřeba být obezřetnější při výběru hotelů. "Co se týče hotelů v Tunisku, Egyptě nebo Turecku, určitě doporučuji ubytovat se alespoň ve čtyřhvězdičkovém, nebo ještě lépe pětihvězdičkovém hotelu. Týká se to kvality služeb, stravy, pokojů a resortu všeobecně. V podstatě v arabských zemích platí to, že čím více hvězdiček, tím lépe," radí Pátek. 

TN.cz

K tématu Experti na cestách

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz