Do lesa

Kuchař Jaroslav Sapík, jak ho neznáte. Kombinuje exotiku s českou kuchyní

V pořadu Do lesa vařil Jaroslav Sapík se synem Pavlem. Společnými silami připravili delikátní zaječí stehno s houbovými taštičkami. Na celý postup se můžete podívat ve videu.

Začneme tak, že na pánvi osmažíme celer, petržel, šalotku a mrkev. "Zarestujeme to pěkně. Pak okořeníme lehce zaječí maso, které jsem si předtím vykostil, a přidáme na pánev. Poté směs zalijeme červeným vínem a vyvaříme. Přidáme trošku fondu, což je výtažek z kostí, přidá to na chuti," podotýká kuchař Pavel Sapík. 

Mezitím začal připravovat těsto na taštičky, ty ale nemají daleko k raviolám. "Já bych to viděl víc jako mezinárodní recept. V Česku to jsou spíš taštičky, ale bude to mít tvar těch raviol. Žloutků do těsta dám šest, přidám špetku soli. Pak je důležité těsto aspoň hodinu nechat odpočinout," doporučuje kuchař.

Recept na zaječí stehna s houbovými taštičkami | Zdroj: TN LIVE

​K tomu se přidává s tipem i jeho otec Jaroslav. "Ani to těsto se nesmí ošidit, kvalita těsta je velmi důležitá. Taštičky se musí rozplývat v puse. To těsto pořádně propracovat, a to hezky rukou, to je lepší než nějaký stroj. Člověk má přesně tu konzistenci v ruce, jakou potřebuje," doplnil Sapík.

Související obsah

​Pak už je na čase připravit houbovou náplň raviol. "V základu na ravioly jen orestuju šalotku, přidám sůl a pepř, trošku oleje a houby, přidám mletý kmín a máslo. Houby pak osolím až na závěr, aby předtím nepustily vodu," zmínil Pavel. Houbová směs se pak přidá do misky se sýrem ricotta a kořením. Pak už se tím může plnit těsto na taštičky.

Taštičky se pak přibližně tři minuty vaří. Poté už je potřeba vše naservírovat. Tento recept má podle Jaroslava zásadní výhodu. "Z toho zajíce se tímto postupem dá připravit víc porcí než obvykle. Najedlo by se z toho minimálně šest lidí," řekl. Celý postup najdete ve videu výše.

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz