Do lesa

Jaroslav Sapík prozradil recept na luxusní předkrm. Málokdo ho zná

Znáte terinu? Pokud jste o ní doteď neslyšeli, tak máte co dohánět. Kuchař Jaroslav Sapík se synem Pavlem v pořadu Do lesa ukázali, jak udělat zvěřinovou terinu a také vysvětlili, co to je.

Lidé by si mohli zvěřinovou terinu lehce splést s paštikou. Základ může být v podstatě stejný, ale mezi pochutinami je několik rozdílů. "Terina se dává do teriny (nádoba s víkem, pozn. red.), je krájená, jsou tam kousky ovoce, ořechů i masa. Takže je to hrubší než paštika," popisuje Pavel Sapík, syn Jaroslava.

V pořadu Do lesa spolu otec a syn připravovali právě terinu. "Máme to z daňka a děláme to z ořezu masa, abychom ukázali, že i ze zbytku se dá udělat luxusní předkrm. Takže semletý dančí ořez, srnčí jatýrka, bažantí prsíčka a všechno to smícháme," popisují kuchaři.

Související obsah

​Kvůli vyniknutí chuti zvěřiny se rozhodli maso jen osolit a opepřit. "Přidám ještě trochu pragandy, která zachová barvu masa. Přidáme trošku sušených brusinek a švestek, pistácie a trošku smetany kvůli jemnosti," pokračuje Pavel.

Recept na zvěřinovou terinu Zdroj: TN LIVE

​Na závěr se do směsi zamíchá sušené mléko. "To nám totiž krásně naváže šťávu, která by jinak mohla vytéct. Já si tam nakrájím ještě trošku špeku a uzeného boku. Všechny kousky dělám větší, aby to na řezu bylo krásně vidět," doplňují Sapíkové společně.

Související obsah

​Pak už stačí vše naskládat do formy, která je vystlaná anglickou slaninou. "Poté dáme terinu na hodinu a půl péct, necháme ji vychladnout do druhého dne. Potom ji krájíme a dáme si k tomu nějaké pečené lesní ovoce," uzavírají Sapíkové. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz