Zahraničí

Drsná odveta v Chersonu. Kolaboranty přivázal rozzuřený dav k lampám

Drsná odveta v Chersonu. Kolaboranty přivázal rozzuřený dav k lampám
Oslavy osvobození Chersonu | Zdroj: Profimedia

Ukrajinské armádě se v pátek podařilo osvobodit dlouho okupovaný Cherson. Mnozí z těch, kteří se přidali na stranu nepřítele, z oblasti v posledních týdnech údajně uprchli. Rozzlobení Ukrajinci ale dva kolaboranty zadrželi. Před zraky všech je přivázali k pouličním lampám.

Rozzlobení obyvatelé Chersonu konfrontovali dva muže, kteří se během invaze ruské armády přidali na stranu Putinových vojáků. Poté, co ukrajinská armáda oblast osvobodila, Ukrajinci muže zadrželi a přivázali ke sloupům veřejného osvětlení.

Podle deníku Daily Mail ale zadržení muži nebyli jediní, kdo se na stranu nepřítele přidal. Mnozí z těch, kteří kolaborovali s Rusy poté, co v březnu obsadili Cherson, v posledních týdnech z města uprchli.

Podle tiskové agentury Ukrinform se tamní obyvatelé i tak obávají toho, že ruské síly mohou stále být v jejich řadách. Podle vedení Chersonské oblasti se někteří ruští vojáci převlékli do civilu a zůstali ve městě.

Související obsah

V pondělí navštívil Cherson prezident Zelenskyj. Už dříve uvedl, že vyšetřovatelé v osvobozené oblasti odhalili více než 400 ruských válečných zločinů. Okupanti údajně zničili veškerou kritickou infrastrukturu, nefunguje elektřina ani dodávky vody.

Podle ukrajinského prezidenta je ale oblast stále nebezpečná. Tamní obyvatele varoval, aby byli opatrní, protože Rusové po sobě zanechali spoustu min a dalších nástrah.

Město Cherson, které je správním střediskem stejnojmenné oblasti, okupovali Rusové od 2. března. Šlo o první větší město, které ruská armáda po vpádu na Ukrajinu obsadila.

Oslavy v ukrajinském Chersonu pokračují. Lidé vítají vojáky s otevřenou náručí:

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz