Zahraničí

Historický den pro Ukrajinu, říká Zelenskyj o stažení ruských vojsk z Chersonu

Historický den pro Ukrajinu, říká Zelenskyj o stažení ruských vojsk z Chersonu
Volodymyr Zelenskyj | Zdroj: TV Nova

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v pátek oznámil, že nastal historický den pro přístavní město Cherson ležící na jihu země. Kreml totiž potvrdil, že ruská armáda se z města zcela stáhla. Cherson je přitom jediné město v regionu, které se Rusům podařilo obsadit.

"Pátek 11. listopadu se zapíše do historie Ukrajiny, protože jsme znovu získali Cherson. Ve městě už jsou naše speciální jednotky, obyvatelé Chersonu na to dlouho čekali. Z ulic a budov již odstraňují ruské symboly a veškeré stopy po přítomnosti okupantů," uvedl ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj na svém telegramu.

Podle agentury Reuters nyní ukrajinská armáda zajišťuje bezpečí města a jeho okolí, hledá a odstraňuje miny nastražené ruskými vojáky. "Postup je stejný jako ve všech ostatních městech, které již osvobodili naši obránci. A bude tomu tak i v těch dalších, které ještě osvobodíme," pokračoval Zelenskyj.

Související obsah

​Ukrajinský prezident zároveň poděkoval všem vojákům, kteří brání svou vlast. "Děkuji každému, od vojínů až po generály. Děkuji ozbrojeným silám, zpravodajským a bezpečnostním službám, včetně národní gardy," uzavřel Zelenskyj.

Ukrajinci osvobodili Cherson, Rusové se zcela stáhli:

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz