Počasí

Razantní změna počasí! Z teplotních rekordů skočíme do sněhu a náledí

Inverze končí ve středu – mlhy bude střídat déšť nebo přeháňky, postupně na vrcholcích hor i sněhové. Do konce týdne bude hranice sněžení klesat – o víkendu se zřejmě sněhové vločky na severovýchodě území dostanou i do nížin. Ranní teploty budou postupně místy klesat pod bod mrazu a tvořit se může ojediněle náledí.

Středa bude ve znamení přechodu okluzní fronty – ta bude přes Česko postupovat od západu – postupně přinese na většinu území déšť nebo přeháňky a na vrcholky severních hor i srážky smíšené nebo sněhové.

Bude zataženo, po ránu místy mlhy nebo mrholení. Postupně od západu déšť nebo přeháňky, na vrcholcích severních hor během odpoledne a večera déšť se sněhem nebo sněžení. Deštníky s sebou! Srážkové úhrny se budou pohybovat kolem 5 mm. Teploty budou nejčastěji mezi 7 až 11 °C.

Ve středu budeme potřebovat deštník | Zdroj: TN.cz

​Teploty půjdou rychle dolů zejména na horách

Deštníky budeme potřebovat i nadále. Ve čtvrtek bude zataženo až oblačno, místy občas déšť nebo přeháňky, na vrcholcích severních a severovýchodních hor i srážky sněhové. Ranní teploty 5 až 1 °C. Denní teploty 5 až 9 °C.

V pátek bude zataženo až oblačno, během dne od západu déšť nebo přeháňky, na vrcholcích hor srážky smíšené nebo sněhové. Ranní teploty 3 až -1 °C. Denní teploty 4 až 8 °C. Výrazné ochlazení očekáváme zejména na horách – teplota v hladině 850 hPa, tedy 1 500 metrů nad zemí, se ještě v úterý pohybovala na 6 °C, v pátek to budou 2 °C, na severovýchodě území na -1 °C, další pokles přinese víkend – to se teploty budou pohybovat jen na -5 °C.

Související obsah

​O víkendu na nás dýchne zimní počasí

Během víkendu se vlivem studeného vzduchu poprvé během letošního podzimu mohou sněhové vločky dostat i do nížin, a to zejména v noci a po ránu. Na silnicích to může klouzat, tvořit se bude náledí. Severovýchod našeho území zasáhne studený vzduch nad severovýchodní Evropou.

V sobotu bude oblačno až zataženo, místy déšť nebo přeháňky, na horách srážky sněhové. Na severovýchodě území sněžení nebo déšť se sněhem, během dne se bude hranice sněžení zvedat do nadmořské výšky cca 600 m. Ranní teploty 2 až -2 °C. Denní teploty 3 až 7 °C, na severovýchodě území jen kolem 1 °C.

V neděli bude oblačno až polojasno, ojediněle přeháňky, na horách srážky sněhové. Na severovýchodě území sněžení nebo sněhové přeháňky i v nížinách. Ranní teploty 2 až -2 °C. Denní teploty 3 až 7 °C, na severovýchodě kolem 0 °C. A podobný charakter bude panovat také během kateřinského týdne.

Související obsah

​Jak bylo 17. listopadu 1989?

A vzpomínáte si, jaké u Vás bylo počasí? V Praze bylo po ránu mrazivo – v pražském Klementinu v minimech -1 °C, v okrajových částech – v Praze-Ruzyni teplota klesala k -4,5 °C. V maximech bylo v centru Prahy 3,9 °C, v okrajových částech i přes 7 hodin slunečního svitu jen 2,5 °C. Studené proudění se do konce měsíce i nadále prohlubovalo – např. 20. listopadu většinou nejvyšší odpolední teploty zůstaly trvale pod bodem mrazu, 26. listopadu napadlo v okrajových částech Prahy až 7 cm sněhu.

TN.cz

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz