Domácí

Rodiče dostanou více peněz na děti. Vyšší přídavky schválila vláda

Rodiče dostanou více peněz na děti. Vyšší přídavky schválila vláda
Ilustrační fotografie | Zdroj: Getty Images

Vláda v úterý schválila zvýšení přídavků na děti o 200 korun. Rodiče by měli více peněz dostat od ledna. Návrh nyní musí projít Sněmovnou.

Dobrou zprávou pro rodiče je vládou schválené zvýšení přídavků na děti. V základní i zvýšené výměře se příspěvek zvedne o 200 korun. Dávka se má zvýšit od ledna nového roku.

"Kabinet schválil návrh novely zákona o státní sociální podpoře. Jde o reakci naší vlády na rychle rostoucí životní náklady, které souvisí s nárůstem cen energií a vysokou inflací," uvedl premiér Petr Fiala (ODS). 

Související obsah

Na přídavky mají nárok rodiny s dětmi, které mají příjmy nižší než 3,4násobek jejich životního minima. Dávka je určená pro nezaopatřené dítě, nikoli jeho rodiče.

Příspěvek může dítě čerpat až do 26 let v případě, že ještě studuje, nebo kvůli závažným důvodům nemůže pracovat. Základní výše přídavku na dítě do šesti let je v současné době 630 korun, do 15 let činí podpora 770 korun a do 26 poté 880 korun. V rodinách, kde alespoň jeden z rodičů pracuje, studuje, je na rodičovské nebo má důchod, je pak dávka o 500 korun vyšší.

Zvýšení přídavků musí nyní schválit Sněmovna. Spolu s tím vláda poslancům posílá také návrh na srovnání podmínek příspěvku na bydlení. Ministerstvo práce a sociálních věcí zároveň chystá nařízení, kterým plánuje od ledna zvednout životní a existenční minimum.

Děti z Moravskoslezského kraje už nebudou hladovět. Na obědy dostanou příspěvky:

TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz